Jelenlegi hely

Szegedi Indiso Sóklinika

Szegeden is egyre több vállalkozás fordít kiemelt figyelmet a családokra, és nyújt olyan szolgáltatásokat, ahol a szülők, gyerekek is jól érezhetik magukat. Nálunk egyelőre nincs olyan egységes osztályozási rendszer, amely értékelné, és nyilvántartaná a családbarát, azaz gyerekbarát helyeket, így hát legfőképp az gyerekbarát, amit annak tekintünk.

Most egy ilyen helyre látogattam el: Petrov Krisztina és Pópity Richárd 2016. június óta vezeti a szegedi INDISO Sóklinikát. Ismerjétek meg Ti is az ő történetüket.

Mesélnétek arról, hogyan találkoztatok az Indisoval és miért vágtatok bele?

2010-ben a 3 éves kisfiúnk asztmás lett. Az akkori üzemeltető a férjemnek jó ismerőse volt, és kaptunk tőle egy ajándékbérletet. Ekkor még a Bőrklinika épületében volt az Indiso egy kezelőhelyiséggel. Én mentem a kicsivel kísérőként, mert hetek óta szenvedtem egy múlni nem akaró hörgőgyulladással. Már az első pár alkalom után világos volt, hogy ez nem az a sótéglás-wellneszes dolog, amivel addig találkoztunk, sokkal komolyabbnak tűnt. A kúrát végigjártuk, aztán ismételtünk is, és ámultunk-bámultunk, hogy ez mennyire jó és hatékony! Én teljesen helyre jöttem, a kisfiam gyógyszereinek mennyiségét jelentősen lecsökkentettük, kevesebbet is volt beteg azután.

Eltelt pár év, kistesók is születtek, és tavaly tavasszal azzal szembesültünk, hogy három gyerek már 3 helyről, suliból, oviból, bölcsiből hozza haza a különböző, nemkívánatos létformákat. Otthon aztán elcserélték őket, hol visszaadták, hol megtartották, ami elmúlt, az is visszatért, és főszabály volt, hogy természetesen sosem egyszerre betegek. Meguntuk ezt, meg az „egy hetet beteg, egy hetet nem” játékot és megint szükség lett a „sóra”.

Ekkor már az új helyre mentünk, a Honvéd térre, ahová másfél éve költözött a Sóklinika. Ott derült ki egy beszélgetéskor, hogy üzemeltető váltás előtt áll a szegedi Indiso. Én nagyon szerettem volna a gyerekek mellől a bankszféra helyett máshová visszamenni dolgozni, kötetlenebb munkát végezni. Valami olyat csinálni, ami nem szakít el a gyerekektől, ami hasznára van a családunknak, és másoknak is. Az Indisot ilyennek láttam akkor, és látom most is.

Hogyan tettétek családbaráttá a helyet?

Elsőként a nyitva tartáson változtattunk. A délutáni időpontok mellett hétfőn, szerdán, pénteken és szombaton délelőtt is jöhetnek hozzánk a vendégek. Többen ovi vagy bölcsi előtt hozzák el gyermeküket, és vannak nyugdíjas pácienseink is, akik a délelőtti időpontokat kedvelik jobban. A szombat délelőtt pedig kiváló lehetőség azoknak, akik hétköznapokon nem tudják beilleszteni az összes sóklinikai kezelést. Hétköznapokon az utolsó kezelés 18.00-kor kezdődik.

Olyan helyet szerettünk volna kialakítani, ahová egyedül is és családként is szívesen járnánk mi magunk is, és ahol nem a betegségre emlékeztet a környezet. A terápia során, a hozzászoktatás után (ami 15-30 perc), felnőttek 60 percet, a gyermekek 45 percet töltenek el a sószobákban.

Nagyon fontos, hogy ez az idő komfortosan, kellemesen teljen. A felnőtt kezelő új padlót kapott, polcot, hangulatos világítást. Az ablakok rolókat, így kicsit otthonosabb lett a szoba. A gyermek kezelőbe a meglévő játékok mellé vettünk újakat, és a legtöbb gyerek nagy örömére bekerült egy klassz babakonyha felszereléssel. Itt készülnek Szeged vitathatatlanul legsósabb finomságai! Mivel sokan érkeznek hozzánk kisebb gyerekekkel, alapvető volt, hogy a picik szükségletei körüli teendőket megkönnyítsük. A folyosón van egy pelenkázó, a vécére kombinált ülőkét szereltünk.

Milyen új szolgáltatásokat vezetettek be és mik a jövőbeli terveitek?

Többgyermekes családoknak könnyebbséget jelent a jelentős testvérkedvezmény és az ingyenes vagy kedvezményes kísérőjegy.

Szeptemberben két új szolgáltatás is elindult. Az egyik a pulmonológiai tanácsadás, a másik pedig a jóga, amit a kezelések alatt végeznek a felnőtt páciensek jógaterapeuta kollégánk segítségével.

Tanácsadás havonta egyszer van, Dr Gyurkovits Kálmán tüdőgyógyász professzor Úr jár hozzánk, akivel sokan már a Gyermekklinikán találkozhattak. Barátságos, otthonos környezetben tudják az aggódó szülők feltenni a kérdéseiket, és Kálmán bácsi (mert a gyerekeknek mindig így mutatkozik be) még a legfélősebb kis betegnek is mosolyt csal az arcára. A tanácsadáson bérletes pácienseink ingyen vehetnek részt. Igyekszünk felhívni a figyelmet erre a lehetőségre, ha azt látjuk, hogy többről van szó egy kis náthánál, ha bizonytalan a szülő, hogy hogyan segíthetne még többet a gyermekének, vagy ha az Indiso száraz sóterápia kapcsán felmerül bármiféle szakorvosi kompetenciájú kérdés.

A nagyobb gyerekek és a felnőttek hetente két időpontban jóga- és légzőgyakorlatok végzésével tudják a kezelések alatt a sóterápia hatásfokát növelni. Annak érdekében, hogy intenzívebben, mélyebben lélegezzenek, egy könnyen elvégezhető, 20 perces gyakorlatsort állít össze jógaterapeutánk, melyet együtt végez a páciensekkel a kezelőhelyiségben. Ezek a gyakorlatok nem csak a testre, az elmére is pozitívan hatnak, nagyon szeretik a vendégek. A jógát is és Orsit is : ).

Terveink között szerepel, hogy a jógát, tudatos légzést kisgyermekekkel is megismertetjük. Nagyon szeretnénk olyan óvodás, vagy kisiskolás csoportokat szervezni, ahol a kezelőhelyiségben a játék mellett helyet kapna a jóga is. Reményeink szerint már idén nyáron meg tudjuk hirdetni iskolás korú gyermekek részére sóterápiás kezelésekkel egybekötött életmód táborunkat, ahol egyéb programok mellett lehetősége lesz a gyerekeknek arra, hogy az ellenálló képességük erősítése, az allergiás-, asztmás tüneteiknek enyhítése mellett jobban megismerjék az egészséges életmód alapjait, a testük, elméjük működését.

Mik a visszajelzések az ügyfelek részéről?

Nagyon jó látni, hogy szívesen jönnek hozzánk a páciensek. Gyakran előfordul, hogy az első alkalommal vonakodva, bizonytalanul mennek be a gyerekek a kezelőszobába, de aztán igazi kihívás őket a szülőnek kicsalogatni, mert olyan jól érzik magukat bent. Pár alkalom után pedig olyan, mintha mindig ide jártak volna, néha még ölelést és puszit is kapunk. A nagy koncentrációjú sós levegő is csak az első percekben furcsa, általában önfeledt játékkal telik az idő.

Az elmúlt 8 hónapban meggyőződhettünk arról, hogy az egészségügyi száraz sóterápia nagyon sok estben valódi segítség és megoldás a páciensek problémájára. A szülőkkel együtt örülünk, amikor elmesélik, hogy az előjegyzett fültubus-beültetés, vagy mandulaműtét elmarad, mert megszűnt a probléma. Hónapok óta tartó arcüreggyulladások, gyötrő köhögések enyhülnek, majd szűnnek meg a terápiának köszönhetően.

 

Sok sikert kívánok a munkátokhoz!

Dr. Regősné Oláh Zsanett, Szegedimami

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?
Ugrás az oldal tetejére