Jelenlegi hely

Balesetbiztosítás a szünetekben is jár a gyerekeknek - avagy mi, mennyi, és hol kell igényelni

Jó ha tudjátok, hogy a tavaszi, nyári és az őszi szünetre is jár az ingyenes állami gyermek- és ifjúsági baleset-biztosítás a gyermekeknek, persze ne legyen rá szükség, de ha mégis, akkor mutatjuk, miért mennyit fizetnek és hogy kell igényelni. 

A gyerekek bizony elevenek, kisebb-nagyobb balesetek, sérülések nélkül talán nincs is gyermekkor. A szerencsésebbek megússzák néhány horzsolással, zúzódással, rosszabb esetben viszont maradandó károsodást is szenvedhetnek. 

Persze minden óvintézkedés és intelem ellenére – könnyedén megtörténhet a baj. S bár természetesen gyermekeink élete, testi épsége, egészsége az elsődleges, nem feledkezhetünk meg a balesettel járó anyagi terhekről sem. Hiszen ha, kiesünk a munkából, gyógyszereket, kötszereket kell venni, gyógytornára, rehabilitációra kell vinni a kicsit, azt a családi költségvetés is megérzi.

Ilyenkor bizony minden plusz forint jól jöhet

A legtöbb szülőnek nincs tudomása arról, hogy ha gyermeke magyar állampolgár, állandó magyarországi lakóhellyel rendelkezik, 3. életéve betöltésének napjától 18. életévének betöltése napjáig balesetbiztosításban részesül, mégpedig ingyen.

A biztosítás minden, fenti feltételnek megfelelő gyermeknek ingyen jár, a szülőket fizetési kötelezettség tehát nem terheli. A balesetbiztosítás díját ugyanis a Magyar Állam fizeti meg a biztosítónak. A Magyar Állam képviseletében eljáró UNIQA Biztosító Zrt.-vel kötött szerződést.

"A Magyar Állam nevében a Miniszterelnöki Kormányiroda két naptári évre – 2020. január 1-től 2021. december 31-ig tartó időszakra – szóló szerződést kötött az UNIQA Biztosító Zrt.-vel annak érdekében, hogy az Általános gyermek- és ifjúsági balesetbiztosításról szóló 119/2003.(VIII.14.) Kormányrendeletnek megfelelően a biztosított korosztályba tartozó magyar állampolgárok államilag finanszírozott balesetbiztosítási védelemben részesüljenek."

Sőt, a biztosító nem csupán az óvodában, iskolában elszenvedett balesetek esetén fizet, hanem akkor is, ha a gyermek otthonában, sportolás vagy épp nyaralás közben szerez sérülést. Ráadásul bárhol a világon – Magyarországon vagy más államban, a nemzetközi vizeken vagy egy utasszállító repülőgép fedélzetén - sérül meg a gyermek, jogosult a biztosítási összegre.

Mit, mennyiért?

  • Csonttörés és 10 % alatti, maradandó egészségkárosodás esetén 3000 Ft jár,
  • 10 % és 29 % közötti rokkantság esetén pedig 50. 000 Ft.
  • 30 %-os maradandó egészségkárosodástól kezdődően a 300. 000 Ft-os biztosítási összeg rokkantság fokának megfelelő százaléka,
  • baleseti halál esetén pedig 200.000 Ft kerül kifizetésre, igénylés esetén.

Hogyan jelentheted be az igényed?

  • e-mailben (diakbiztositas@uniqa.hu ),
  • faxon (+36 1 2386 060),
  • postai úton (1134 Budapest, Róbert Károly körút 70-74.), és
  • személyesen az ügyfélszolgálati irodákban jelentheti be a kitöltött Szolgáltatási igénybejelentő dokumentum segítségével.

További információt nyitvatartási időben az UNIQA Biztosító Call Centerén keresztül (a következő telefonszámokon: +36-1/20/30/70/544-5555) kaphat, illetve a 24 órán át hívható információs vonalon a következő telefonszámon: +36 1 238-6099.

Letölthető dokumentumok:

 Szolgáltatási igénybejelentő

 Biztosítási szerződés

​Makai Marianna - Kecskemétimami

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Ugrás az oldal tetejére