Jelenlegi hely

Digitális alkotó workshopok fiataloknak - mik közül választhatunk és hány éves kortól ajánlott?

Különleges programot keresel gyermeked számára, amellyel fejlesztheti képességeit és hasznos tudásra is szert tehet? Érdekli a rajzolás és az illusztráció? Vagy csak kipróbálna valami újdonságot? Akkor a digitális alkotó workshop remek választás lehet számára. Alábbi cikkünkből közelebbről is megismerheted ezt a kifejezetten gyerekek részére, korosztályuknak megfelelően kialakított programot, amelyben képzelőerejüket és kreativitásukat használva alkothatnak és talán egy új, hasznos hobbira is lelhetnek.

Mit fed le a digitális alkotó workshop kifejezés? Milyen típusai vannak?

A digitális alkotó workshopok jellemzően 5-10 alkalomból állnak, és az alapoktól játékosan vezetik be a gyerekeket a digitális rajzolás és illusztráció rejtelmeibe. A workshopok témája és felépítése a gyermekek életkorához igazodik, a digitális rajz és illusztráció alapjaitól egészen a 3D tervezésig. A workshop során a gyermekek fejlesztik digitális rajz és illusztráció képességeiket, valamint megtanulják az ezekhez szükséges számítógépes eszközök magabiztos használatát is. Az alkotó workshop típusait jellemzően a résztvevő gyermekek kora szerint szokás csoportosítani így megkülönböztethetünk: 

  • digitális illusztráció workshopot kicsiknek, 
  • digitális illusztráció workshopot nagyoknak, és 
  • 3D tervezés workshopot a felsősöknek.

Hány éves kortól lehet digitális alkotó workshopokra jelentkezni? 

A digitális alkotó workshopon való részvétel javasolt alsó korhatára a 8 éves kor. Gyakori tévhit, hogy a gyermekeknek rendelkezniük kell előzetes tudással vagy tapasztalattal az ilyen jellegű workshopon való részvételhez. A valóság az, hogy semmilyen előképzettségre nincs szükségük, a workshop tematikája ugyanis az alapoktól vezeti be a gyerekeket a digitális alkotás rejtelmeibe. Azt is fontos tisztázni, hogy az oktatási intézményben tartott digitális alkotó workshopok esetén jellemzően az intézmény biztosítja a tanuláshoz szükséges eszközöket. Online workshop esetén a résztvevőknek otthoni laptopra vagy asztali számítógépre, stabil internetkapcsolatra és mikrofonra van szüksége.  

Milyen témák javasoltak az egyes korcsoportoknak?

A digitális alkotó workshop felépítését és témáját minden esetben az adott korcsoportra szabja az oktatási intézmény. A gyerekeknek szóló kurzusok és workshopok esetén kifejezetten fontos a pozitív visszajelzés és a sikerélmény biztosítása, ezért a programok végén munkájuk eredményét megoszthatják csoporttársaikkal és a meghívott szülőkkel.

Digitális illusztráció workshop kicsiknek (2-4. osztályos gyerekeknek)

Az alapozó digitális illusztráció workshop megismerteti a gyerekeket a digitális rajzolás és a témához tartozó művészettörténeti alapokkal. A workshop lehetőséget ad rá, hogy kipróbálják magukat a digitális alkotói környezetben, hogy karaktereket alkossanak és közelebb jussanak saját stílusuk felfedezéséhez. 

Digitális illusztráció workshop nagyoknak (5-7. osztályos gyerekeknek)

A nagyobbaknak szóló digitális illusztráció workshop a 11-13 éves korosztály számára ad lehetőséget a digitális térben való alkotás felfedezésére. A korosztályuknak megfelelő témák várják őket és játékos módszerekkel, kis csoportokban ismerkedhetnek meg a digitális formátumokkal és stílusokkal. 

3D tervezés workshop (6-8. osztályos gyerekeknek)

Ez a workshop a 12-15 éves korosztály számára nyújt ideális lehetőséget a 3D-s alakzatok tervezésének és felhasználási lehetőségeinek megismeréséhez. A workshop alatt megtervezik saját 3 dimenziós tárgyaikat, amelyeket egy 3D-s nyomtató vagy lézervágó segítségével életre is kelthetnek.

Milyen tudással gazdagodnak a workshopok során a gyerekek?

A digitális illusztráció workshopok játékosan adnak a jövő művészeinek biztos alapot az alkotáshoz. Ezek a programok egyedi és különleges lehetőséget nyújtanak a gyermekek számára, hogy megismerkedjenek a digitális rajzolással és illusztrációval, illetve a 3D-s tervezéssel. 

A digitális illusztrátorok és grafikusok iránt óriási a kereslet a munkaerőpiacon, - hazánkban és nemzetközi szinten is - amely a jövőben várhatóan csak növekedni fog. A workshopon megszerzett tudással így nem csak egy hasznos eszközt adhatsz gyermeked kezébe, hanem későbbi sikeres továbbtanulása és karrierje kulcsát is.  

Szponzorált tartalom

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Minden gyereknek jár a mese

Minden gyereknek jár a mese

...a lét nagy kérdéseire sokszor találhatunk válaszokat gyógyító, segítő, terápiás mesékben is. A mese tehát nagyon fontos szerepet játszik az életünkben: adjuk meg a módját a gyerekkori mesélésnek és engedjük, hogy felnőttként is elkísérjen bennünket a varázsa, ameddig csak lehet. Pszichológus szakértő gyűjti csokorba gondolatait arról, hogy miért meséljünk, mikor milyen mesére lehet szüksége a gyerekeknek, oviskortól kamaszkorig egyaránt.
Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Gyorsan változó világunkban, ahol a gyerekekre nap mint nap számos kihívás vár és könnyen elfoghatja őket a bizonytalanság érzése, az önbizalom az egyik legnagyobb ajándék, amit egy szülő adhat.
Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Itt a tavasz, vele együtt az egyre több időt is töltünk a szabadban.  Szülőként komoly kihívás, hogy a kamasz gyerkőcök is valóban élvezzék a kinti tartózkodást, és ne állandóan a mobiljukat akarják nyomogatni.
Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Az alvás kulcsfontosságú a test-lelki egészségünk szempontjából. Mégis sokan úgy vélik, hogy nincs szükségük túl sok alvásra.
Ugrás az oldal tetejére