Jelenlegi hely

Ismered a Palánta Családi Napközi Hálózatot?

A szegedi Palánta Családi Napközi Hálózat csoportjai két plébániai közösségi házban találtak otthonra.

Az újszegedi Teréz anya Családi Napközik két bölcsis (1-3-éves korosztály) és egy óvodásokkal (3-6 éves korosztály) foglalkozó csoportja a Fő fasor 101 szám alatt álló Teréz anya templom közvetlen környezetében található. Kiscsoportokban, gyöngéd, személyes gondoskodással fordulunk a gyerekek felé, akik számára minden foglalkozásunk korlátlanul rendelkezésre áll. Szép környezetben, tágas udvaron, gyönyörű játszóterünkkel várjuk a fiatal családokat. A Teréz anya Családi napközikben november hónaptól minden szerdán nyílt napokat tartunk, változatos programokkal: kézműveskedés, árnyék bábszínház, höcögtető foglalkozások, mini-zene-tanfolyam táncos lábú csemetéknek, játszótér tesztelő programok. Decemberben adventi készülődést és bababörzét hirdetünk.
 
 
A Palánta Családi Napközik a hálózatunk első zsengéit nevelgető Szent Mihály Plébánia közösségi házában találhatók: Szeged-Szentmihály, Palánta utca 2. Itt két bölcsis csoportban (1-3 évesek) fogadunk gyermekeket. Szép kert és falusias környezet, szeretetteljes odafigyelés a jelszavunk. A kertben elkerített baba-játszótér, füvesített udvar, igazi falusi kemence és sportpálya várja az ide látogató családokat. Délutánonként és hétvégén ugyanitt, az ovisok és kisiskolások számára rendszeres, speciális mozgásfejlesztő foglalkozásokat tartunk, amelyek segítenek megelőzni a koncentrációs problémákat, s javítanak az iskolai teljesítményen is. Drámapedagógiai, személyiségfejlesztő, játékos módszerekkel tesszük a gyerekek mindennapjait teljesebbé.
 
A szentmihályi Palánta Családi Napközikben található parajdi száraz sószobánk a légúti megbetegedésben szenvedő, allergiára hajlamos gyerekek életét könnyíti meg. Bejelentkezés alapján minden gyógyulni vágyó kisgyermek és család számára nyitott a sószoba látogatásának lehetősége. Az udvari kemence körül családi ünnepségeket, szülinapi partikat tarthatnak az erre vágyók.
 
Elérhetőségeink és aktuális programjaink a www.palántanapközik.hu oldalon valamint a www.facebook.com/palantacsaladinapkozihalozat oldalon is megtalálhatók. Mindenkit szeretettel várunk!
Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Vashiány a gyereknél – tünetek, okok, megoldások

Vashiány a gyereknél – tünetek, okok, megoldások

A vas az egyik legfontosabb ásványi anyag, amely nélkül a szervezetünk nem tud megfelelően működni. Különösen a gyerekek esetében lényeges, hiszen a növekedéshez, a szellemi fejlődéshez és az immunrendszer működéséhez is elengedhetetlen. De honnan tudhatjuk, ha a gyermekünk vashiányos, és mit tehetünk ellene?
Ne felejtkezzünk el cserepes növényeink téliesítéséről sem!

Ne felejtkezzünk el cserepes növényeink téliesítéséről sem!

Olcsó tippek és fortélyok az egészséges növényekért és a cserepes növények fagymentes átteleltetésért.
Ezt árulják el rólunk a takarítási szokásaink a pszichológus szerint

Ezt árulják el rólunk a takarítási szokásaink a pszichológus szerint

Sokan tapasztalhatjuk, hogy a takarítás nem pusztán házimunka, hanem lelki, pszichés folyamat is: nemcsak a lakóterünket tisztítjuk meg és rendezzük el, hanem vele a gondolatainkat, a lelkünket is. Ez pedig nem véletlen: a lakásunkhoz, a rendhez vagy éppen a rendezetlenséghez való viszonyunk ugyanis jóval többet mond el rólunk, mint gondolnánk. Az LG Fuller Bianka pszichológussal járta körül, miről árulkodnak a szokásaink.
Az ADHD-s gyerek agya másként reagál jutalomra, büntetésre

Az ADHD-s gyerek agya másként reagál jutalomra, büntetésre

Miért vallanak kudarcot a hagyományos nevelési módszerek az ADHD-s gyerekeknél? Az október a figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar (ADHD) és a diszlexia tudatosításának hónapja. A viselkedési tünetek mögött gyakran specifikus kognitív gyengeségek állnak. Szerencsére ma már egyre kevésbé azonosítjuk az ADHD-t a „rosszasággal”, azonban sok szülő és pedagógus szembesül azzal a kihívással, hogy a hagyományos nevelési eszközök nem működnek. De a szakértő szerint az ADHD-val élő gyermekek motiválására is megtalálhatjuk a hatékony. stratégiát.
Ugrás az oldal tetejére