Jelenlegi hely

Közeleg a ballagás? Így válasszatok öltönyt!

A ballagás egy rendkívül fontos eseménye a felnőtt kor küszöbét épp átlépő gyermekünknek. Ezért nem mindegy, milyen öltönyt választunk számára. A méret és a szabásvonal pedig igen sokat jelent, főleg, ha emlékezetessé szeretnénk tenni az eseményt. Mire figyeljünk a választáskor?

Méretvétel – legyünk pontosak

Főleg az öltönyöknél fordul elő gyakran, hogy amíg a nadrág tökéletes, addig az öltöny például vállban túl szűk vagy épp túl bő. Ezt ne hagyjuk figyelmen kívül. Az igazán elegánsan álló öltönyöket mindig rászabják a tulajdonosára, ezért ha szükséges, vigyük szabóhoz a megvásárolt modellt. Ha ezt elhagyjuk, akkor megeshet, hogy kifejezetten „olcsó” hatása lesz a végeredménynek. Már pedig ha a gazdáján nem mutat kifogástalanul egy öltöny, akkor még a legmárkásabb modell is olcsónak hathat. A felnőtt csemeténket pedig minden bizonnyal mi sem szeretnénk ezzel zavarba hozni majd. Vegyünk tehát pontosan méretet, és olyan szettet válasszunk, ami vagy pont tökéletes, vagy könnyen méretre igazítható.

Mit nézzünk az öltönypróbán?

Amikor csemeténkkel megyünk öltönyt választani, mindig körültekintően próbálja fel ezeket a ruhadarabokat. Öltönynél általában a váll szokott szűk lenni, míg a karhossz túl kicsi vagy nagy. Ezért mindig úgy ellenőrizzük a jó méretet, hogy a gyermekünk először előre nyújtja benne a kezét, majd felfelé. Ha ezekben a pozíciókban az öltöny túl szűk vagy a válltömés nagyon felbuggyosodik, akkor az öltöny kicsi lesz. Alaphelyzetben, tehát a kezeket egyenesen a combhoz tett állapotban is ellenőrizni kell az öltönyt. A jó karhossz az, amelyik pontosan a kézfej kezdetéig ér, és takarja a csuklót még. A nadrágot is érdemes pár mozdulattal ellenőrizni. Ha például a ballagó ifjoncunk végez pár guggoló mozdulatot benne, illetve leül a nadrágban, akkor ő is érzékelni fogja, hogy mennyire lesz megfelelő az az öltöny nadrág. Itt a hossz esetén egyébként az a legjobb méret, ami bokacsont alattig ér körülbelül. A pontos méret viszont csak cipővel határozható meg jól, ezért a nadrágpróba idején mindig vigyük magunkkal a cipőt is, amit majd viselni fog a gyermekünk.

Szponzorált tartalom

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére