Jelenlegi hely

Logiscool: élményalapú programozó iskola Szegeden 7-16 éves diákok számára

A gyerekeknek természetes, hogy számítógépet, tabletet, okostelefont használnak. Itt a lehetőség, hogy olyan módon tanulják meg használni, ami egész életükre pozitív hatással lesz. A szükséges tudást és az első sikerélményeket a Szegeden is elérhető Logiscool-ban szerezhetik meg a gyerekek.

A digitális írástudás elsajátítása egyre fiatalabb korban kezdődik: a programozást már alsó tagozatos korban el lehet kezdeni. Széles körű egyetértés van abban is, hogy a programozás a jövő nyelve. Hogy az igény már most is kézzel fogható mind a gyerekek, mind pedig a szülők részéről, a Logiscool délutáni iskolák, nyári táborok iránti hatalmas érdeklődés is bizonyítja.

Kattints a képre további infóért és a regisztrációhoz!

Miért válaszd a Logiscoolt?

A gyorsan bővülő, ma már országos hálózattal rendelkező Logiscool sikerét az élményalapú oktatási módszer adja. A diákok folyamatosan alkotva, játékosan tanulva sajátítják el a programozás alapjait. A saját számítógépes játékok, programok készítése során kreativitásukat is fejleszthetik és közben észrevétlenül komoly matematikai, programozói tudásra tesznek szert. Az alapokat kifejezetten gyerekek számára kifejlesztett programnyelvvel oktatják, az algoritmikus gondolkodást úgynevezett „géptelen” játékokkal is fejlesztik.

Az iskolai tanév időszakában délutáni kurzusokon vesznek részt a diákok. Hétköznapokon délután vagy szombaton délelőtt, hetente egyszer másfél órás a foglalkozás.

„Programozni bárki tud! Hiszünk abban, hogy a jövő legfontosabb tudásának elsajátítása élvezetes és vidám dolog. A nyelvtanulás fontosságát ismertük fel 10-15 évvel ezelőtt, most emellett hasonló fontosságot kap a programozás is, hogy digitális írástudókká váljanak gyermekeink. Valamennyi intézményünkben odafigyelünk arra, hogy a diákok modern, inspiráló,  környezetbe kerüljenek. Ezt szolgálja, hogy mindenkinek saját laptopja lehet, és hogy iskoláink belső kialakítása, arculata igazodik a mai trendekhez.” – mondta el dr. Breuer Anita, a Logiscool ügyvezető igazgatója.

Az innovatív, speciális tananyagra épülő kurzusokat a gyerekekhez korban legközelebb álló egyetemisták tartják, akik hamar megtalálják a közös hangot a 7-16 éves diákokkal. A Logiscool diákjai játszva és alkotva, szinte észrevétlenül tanulják meg a programozás alapelveit, rejtelmeit. Ezen kívül a feladatok megoldása felkeltheti, vagy növelheti az érdeklődést a matematika, vagy fizika iránt is, így az iskolai eredmények is javulhatnak. Természetesen nem lesz mindenkiből programozó, de a megszerzett tudás, a logikai gondolkodásmód, a problémamegoldó képesség szinte bármely munkaterületen hasznosítható felnőtt korban.

Nézd meg Te is, hogy milyen egy Logiscoolos óra!

A diákok megtanulják a logikus gondolkodás alapjait, fejlődik a problémamegoldó képességük, átlátnak bonyolultnak tűnő folyamatokat és nem csak passzív befogadóként használhatják a számítástechnikai eszközöket.

"Szeptember folyamán Bemutató Nyílt Napokat tartunk iskolánkban (Szeged, Dáni u. 8.), ahol ízelítőt adnunk abból, hogy a diákok mit és hogyan fognak tanulni. Szeretettel várunk minden érdeklődőt!” - mondja Bundula Vanda, a szegedi Logiscool vezetője.

Tudtad?

A Logiscool-t kifejezetten azért hozták létre, hogy a programozás, a digitális írástudás elsajátítását új, kreatív módszerekkel Magyarországon is elérhetővé tegyék diákok számára. Speciális tananyaggal, új, saját fejlesztésű oktatási platformmal, játékos formában az egyetemista oktatók inspiráló környezetben tanítják programozni a diákokat. A Logiscool 2014 januárjában indította el első kurzusait Budaörsön. Jelenleg 10 országban, több mint 50 helyszínen oktatnak programozást gyerekeknek. Az egymásra épülő, kezdő és haladó kurzusokat a 7-16 éves korosztálynak ajánlják elsősorban.

Az iskola honlapja: www.logiscool.com/szeged

Az iskola Facebookos oldala: https://www.facebook.com/logiscoolszeged

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Egy apró szó, ami megváltoztatja az életünket - Hála világnapja

Egy apró szó, ami megváltoztatja az életünket - Hála világnapja

Szeptember 21-én a világ a hála világnapját ünnepli. Első hallásra talán furcsán hangzik, hogy egy külön napot szánunk ennek az érzésnek, pedig ha jobban belegondolunk, kevés dolog van, ami ennyire képes átalakítani a mindennapjainkat.
Jót tenni jó – családi ötletek a Jótékonyság Világnapjára

Jót tenni jó – családi ötletek a Jótékonyság Világnapjára

Szeptember 5-én a világ minden táján a jótékonyságot ünneplik. Ez nem egy „nagy szavakból álló” ünnep, hanem inkább emlékeztető: mindannyian képesek vagyunk jobbá tenni valakinek a napját, néha egészen apró dolgokkal.
Támogatás a gyermekvállalás útvesztőjében

Támogatás a gyermekvállalás útvesztőjében

Sok pár életében elérkezik az a pillanat, amikor úgy érzik: készen állnak arra, hogy bővüljön a család, és gyermek érkezzen az életükbe.
A háziasszonyok dicsérete

A háziasszonyok dicsérete

Valójában mit jelent háziasszonynak lenni? Ha be tudnánk lesni az emberek fejébe, hogy valóban az őszinte véleményüket kapjuk meg, akkor valami ilyesmit találnánk: sütni-főzni, mosni-vasalni, takarítani, rendben tartani. Hát vágyhat ennél többre egy modern, öntudatos nő 2025-ben?
Ugrás az oldal tetejére