Jelenlegi hely

Szoptatás Világnapja 2018 Szegeden is!

Előadások, beszélgetések a szoptatás, babagondozás témakörében várandósoknak, kis- és nagybabás szülőknek és minden érdeklődőnek. Részletes programmal!

2018. augusztus 1. szerda, 10-18 óra
Helyszín: Katolikus Ház, (Szeged, Dugonics tér 12.)

A programon való részvétel ingyenes!
A program az Élet-Más-Képp Közhasznú Alapítvány szervezésében a „PrograMOM Szeged” keretein belül az EFOP-5.2.2.-17-2017-00085 számú projekt támogatásával valósul meg.

Szeretettel várjuk az érdeklődőket!
 
 
A részletes program:

10:00 – 11:00 
Ruscsákné Berecz Nikoletta (Dunakeszi, körzeti védőnő, babamasszázs oktató, IBCLC)
Az érintés, a babamasszázs, a válaszkész gondoskodás pozitív hatásai az anyatejes táplálás támogatásában

Egy kisbaba érkezése a család életében az öröm és izgatottság mellett számos kérdés megválaszolását is felveti. IBCLC szoptatási szaktanácsadóként, védőnőként és csecsemőmasszázs oktatóként abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy kísérője lehetek egy család kiteljesedésének, szülői kompetencia megerősödésének. Tanfolyamaim során csodálattal nézem az érintés, a szeretetteljes, válaszkész gondoskodás pozitív hatásait a nyugalom megőrzésében, anyai oxitocin termelés támogatásában, ezáltal a hosszútávú szoptatás elérésében. 

11:00 – 12:00 
Gaborjákné Kovács Judit (Szeged - IBCLC laktációs szaktanácsadó, védőnő, szülésfelkészítő, dúla)
Hogyan változik a szoptatás a csecsemő fejlődésével?

Az éréssel, növekedéssel párhuzamosan változnak gyermekünk játszási, alvási szokásai, melyeket izgalommal, jóleső érzéssel fogadunk. Változnak a szopási szokásai is, melyeket gyakran meglepetésként, bizonytalansággal élnek meg az anyák. Az előadásban egy-egy szoptatási "korszak" jellemzőit gyűjtöttem össze az anyák történetei, kérdései és a szakirodalmak alapján azzal a céllal, hogy kevesebb zökkenővel élvezhessék tovább a szoptatós napokat.

12:00- 13:20 Ebédszünet

13:30 – 14:30 
Dr. Zátonyi Adél (Gyula – neonatológus szakorvos, IBCLC laktációs szaktanácsadó), Boldóczki Erika (Gyula – klinikai védőnő, IBCLC laktációs szaktanácsadó)
Hogyan változott a gyulai újszülött osztály családbarát ellátása a neonatológus és kórházi védőnő IBCLC-vé válásával?

Gyulán a Megyei Központi Kórház szülészeti, valamint gyermekosztályán 2017 januárjában kezdtük meg a rendszerszerű átalakítást a szoptatás támogatásban. Az addig három óránkénti szoptatás, az éjszaka 8 órás " szoptatás szünet", a folyamatos súlymérés után a változtatás meglehetősen sok ellenállót teremtett. Mára szépen átalakult a rendszer. A rooming in-t támogatjuk, a képzéseket bővítettük, hogy az édesanyák minél felkeszültebben érkezzenek az intézménybe. Számos pozitív visszajelzés mellett a hazaadáskor kizárólag szoptatott babák aránya jelentősen nőtt. Még hosszú út áll előttünk, de a szülésznők, csecsemőápolók, orvosok képzésével a fejlődés útján vagyunk.

14:30 - 15:30 
Rózsa Ibolya (Budapest, IBCLC laktációs szaktanácsadó, andragógus)
Legyen elég az anyatej!

A szoptatás során gyakran felmerülő kérdés, hogy vajon elég-e az anyatej? Sokan gondolják, hogy nem lesz elég tejük, ha az anyukájuknak sem volt, a friss édesanyát kétségek gyötrik, ha sokat sír a kisbabája, és sokszor nehéz eldönteni, hogy vajon eleget hízik-e a baba. Mindenki mást mond, és a legtöbb probléma esetén szinte biztosan előkerül a diagnózis: kevés a tej. Az előadás során körbejárjuk ezeket a kérdéseket, megismerjük a leggyakoribb tévhiteket, támpontot adunk ahhoz, hogy az édesanya könnyedén el tudja dönteni, elég-e az anyatej, és az is kiderül, mikor van szükség pótlásra. 

15:30 – 16:30 
Gitidisz Krisztina (Budapest, IBCLC laktációs szaktanácsadó, perinatális szaktanácsadó)
Miért sír a baba? Hasfájós?

A vigasztalhatatlan sírást néhány hetes korban gyakran magyarázzák hasfájással. De vajon mi váltja ki ezeket a megmagyarázhatatlannak tűnő sírásokat? Minden esetben hasfájásról van szó? Mit lehet tenni ellene?

A sírás a néhány hetes csecsemőknél minden esetben a segítségkérésről szól. Ezzel hívja fel a baba a figyelmünket:

– az igényeire

– az érzéseire

– a fájdalmára

Az előadás ezeket a kérdéseket járja körül.


16:30 - 18:00
Kerekasztal-beszélgetés az előadókkal és helyi szakemberekkel:

Baloghné Fűrész Veronika (Szeged – vezető védőnő), Dr. Rudas Magdolna (Szeged – gyermekorvos), Varga Vanessza (Szeged – védőnő, laktációs szaktanácsadó jelölt), Komenda Renáta (Szabadka – IBCLC laktációs szaktanácsadó)

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Minden gyereknek jár a mese

Minden gyereknek jár a mese

...a lét nagy kérdéseire sokszor találhatunk válaszokat gyógyító, segítő, terápiás mesékben is. A mese tehát nagyon fontos szerepet játszik az életünkben: adjuk meg a módját a gyerekkori mesélésnek és engedjük, hogy felnőttként is elkísérjen bennünket a varázsa, ameddig csak lehet. Pszichológus szakértő gyűjti csokorba gondolatait arról, hogy miért meséljünk, mikor milyen mesére lehet szüksége a gyerekeknek, oviskortól kamaszkorig egyaránt.
Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Gyorsan változó világunkban, ahol a gyerekekre nap mint nap számos kihívás vár és könnyen elfoghatja őket a bizonytalanság érzése, az önbizalom az egyik legnagyobb ajándék, amit egy szülő adhat.
Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Itt a tavasz, vele együtt az egyre több időt is töltünk a szabadban.  Szülőként komoly kihívás, hogy a kamasz gyerkőcök is valóban élvezzék a kinti tartózkodást, és ne állandóan a mobiljukat akarják nyomogatni.
Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Az alvás kulcsfontosságú a test-lelki egészségünk szempontjából. Mégis sokan úgy vélik, hogy nincs szükségük túl sok alvásra.
Ugrás az oldal tetejére