Jelenlegi hely

Első napi bölcsis, ovis, iskolai fotó ötletek - töltsd le ingyenesen!

Az évek gyorsan szállnak, és amire ma azt mondjuk, hogy „ezt a napot sosem felejtem el”, na, azt gyorsan felülírja a következő nap, hónap, év…

Kétségtelenül az első és az utolsó nap a két legfontosabb nap az életünkben, legyen az akár az első bölcsődei, vagy a diploma előtti utolsó nap. És bizony a most kis apróság, aki az első napon büszkén, vagy éppen sírva pózol a fotón, egy nap viccesen nézi majd ezeket a képeket, hogy milyen kis pöttöm is volt.

Szóval, ne csak a telódba csinálj egy gyors képet, (amit felülír majd a következő több száz…) hanem készülj rá tudatosan. A pillanatra, ami örökre emlék marad!

Szerintem mindenkinél szokás, hogy az adott év első napján fotózzuk a gyereket, legyen az akár bölcsi, vagy akár az 5. osztály. Nálunk legalább is, ez mint fotós, ki sem maradhatna, ha csak nem épp kapkodva indulunk (na de akkor délután vagy másnap bepótoljuk). Szóval készítettem nektek egy otthon nyomtatható képet, hogy a fotókon majd a dátum is meglegyen, csak válaszd ki a nektek megfelelőt, kattints rá és nyomtasd ki. Tipp: csinálj egy külön mappát ezeknek a képeknek, mert  8.-ba már nem fogsz rá emlékezni, hogy a 3-os képet melyik mappába is mentetted el... :) 


Zsófika még 3-ban 

Nyomtatáshoz kattints a képre!

      

Hoztam nektek pár ötletet, miért is olyan fontos az első napot, na és majd az utolsót megörökíteni!

Amerikában nagy hagyománya van, hogy az első iskolai napon egy táblácskával fotózzák a gyerekeket, ami minden évben ugyanazon a napon készült, aztán évek során egy egész albumnyi fotó gyűlik össze ballagásig! Amerika ide, Amerika oda ez egy nagyon jó kis ötlet, mert 10-15 évre visszatekintve már néha mi magunk sem vagyunk benne biztosak, hogy azon a képen épp hányadikosak is voltunk.

Inspirációnak kerestem nektek képeket, és készítettem pár nyomtatható táblát is hozzá (ovis, bölcsis, sulis), de ha nagyon kreatív vagy, akkor Te magad is elkészítheted a táblácskát, amire akár fel lehet írni a kedvenc étele, háziállata, barátja, időtöltése nevét, vagy hogy hány kiló, mit tud, hány foga van… stb.

    

 

Makai Marianna-Kecskemétimami
Forrás: Pinterest

 

 

 

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Ugrás az oldal tetejére