Jelenlegi hely

Szegedi Petőfi Sándor Általános Iskola Bálint Sándor Tagiskolája

Cím: 6753 Szeged, Majakovszkij tér 16.
Telefon: 62/547-150


Intézményvezető: Szöginé Veczkó Ibolya
Fenntartó: Klebelsberg Intézményfenntartó Központ
 
A Szegedimami 2012. őszi "A mi iskolánk" című pályázata keretében 429 szülő osztotta meg gyermeke iskolájával kapcsolatos tapasztalatait.

RÓLUNK MONDTÁK:

Modern eszközökkel felszerelt, barátságos, kis iskola; kedves, jól felkészült pedagógusokkal. Alsó tagozatban a Freinet-módszer egyes elemeit alkalmazzák, ezzel megkönnyítik az óvoda-iskola átmenetet a gyerekek számára.
A pedagógusok a gyermek centrikusak, a gyermekeknek többféle lehetőséget biztosítanak a tudásuk kamatoztatására, sportolási lehetőségek is vannak, és a kis tanulók a kemény munka ellenére is gyermekek maradhatnak. Sok időt töltenek a szabadban.
Családias a légkör, kedvesek a tanító nénik, gyerekközpontú az oktatás menete.
Mert családias.
Én is ebbe az iskolába jártam, nagyon szerettem, és úgy látom szinte semmi nem változott. A pedagógusok maximálisan a gyermekeinkért dolgoznak. Örömmel járnak ide gyermekeim is.
Családias,nagyon jó a közösség,jók a pedagógusok.
Mert közel van a lakhelyünkhöz és elég jó az oktatás.Nagyobb gyermekünk is jár az iskolába.
Az iskola olyan lehetőségeket nyújt ami szimpatikus Nekünk, hagyományőrzés szempontjából népi tánc, sport (foci, úszás), angol nyelv oktatás, ami nagyon fontos, hogy a foglalkozások helyben vannak.
Az iskolát az oktatási rendszere (freinet módszer) miatt választottuk és egy év tapasztalata alapján nagyon meg is szerettük. Nagyon jó, hogy két tanító néni foglalkozik folyamatosan a gyerekekkel és nagyon családias a légkör. A gyerekek sokat vannak levegőn nap közben és a délutáni sportolási lehetőség is adott.
nagyon odafigyelnek a gyerekre
Jó a hangulat, családias a légkör.
Gyermekközpontú az egész iskola. A pedagógusok felkészültek, szeretnek és tudnak is tanítani! Felzárkóztatás és tehetséggondozás egyaránt van az iskolában. Tagiskolánk igazgatónője is gyakorló pedagógus, tanító néni, imádják a gyerekek. És írhatnám tovább....
Nagyon tetszik a környezet és a pedagógusok kiváló munkája. Mindig jókedvűen jövünk. Gyermekeink egyszer sem mondták még, hogy nincs kedvük iskolába jönni!Nagyon jó pedagógusok tanítanak.
Nagyon aranyosak a tanítónénik,családias a hangulat az iskolában,többféle sport közül lehet választani,a tanítási módszert nagyon jónak találom.
Mert sok sportolási lehetőség van, és a gyermek szereti a tanítónéniket!
Kedves tanítónénik, gyerekcentrikus oktatás, barátságos környezet
Nagyon tetszik a környezet és a pedagógusok kiváló munkája. Mindig jókedvűen jövünk. Gyermekeink egyszer sem mondták még, hogy nincs kedvük iskolába jönni!Nagyon jó pedagógusok tanítanak.

Hozzászólások

Kedves,jól felkészült,gyermekszerető pedagógusok, hangulatos,otthonos milliő. Nívós sport, tánc, zenetanulási lehetőség egy helyben, nem kell cipelni a városon át a gyereket iskola után. Egyéni fejlesztések lehetősége adott, versenyeken is megmérettethetik magukat a gyerekek.

Családias iskola, alsóban gyermekbarát oktatási rendszerrel, jelenleg az 5.osztályban pedig egy szintén gyermekbarát osztályfőnökkel!

Első osztályos a kisfiam, és minden reggel nagy örömmel megy az iskolába! A korábban zárkózott és félénk kisfiúból egy cserfes, vidám és érdeklődő emberkét faragtak, ami miatt nagyon nagy köszönet illeti a két kíváló tanító nénit: Gabi nénit és Kati nénit! Bátran ajánlom minden olyan szülőnek, aki szeretné, hogy a gyereke egy gyerekcentrikus, nem pedig teljesítmény centrikus iskolába járjon!

Első osztályos a kisfiam, és minden reggel nagy örömmel megy az iskolába! A korábban zárkózott és félénk kisfiúból egy cserfes, vidám és érdeklődő emberkét faragtak, ami miatt nagyon nagy köszönet illeti a két kíváló tanító nénit: Gabi nénit és Kati nénit! Bátran ajánlom minden olyan szülőnek, aki szeretné, hogy a gyereke egy gyerekcentrikus, nem pedig teljesítmény centrikus iskolába járjon!

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Maxoljuk ki a kávézást!

Maxoljuk ki a kávézást!

Gratulálunk mindenkinek, aki sikeresen teljesítette a nagy húsvéti kihívást: takarítás, sütés-főzés, dekorálás, ajándékvásárlás, bájolgás a rokonokkal. És arra gondoltunk, a tipikus háziasszonynak most pont úgy hiányzik valami jó kis háztartási hack, mint egy nekifutásból hátbavágás. Így a héten arra adunk tippeket, hogyan találhatunk több élvezetet a hétköznapok legegyszerűbb élvezetében: a kávézásban. Mert kávézni jó, pláne, ha valaki szereti.
A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

Nálatok sem csúszik le a kötelező olvasmány, mint kerék az olajos lejtőn? Nem véletlen! Megváltozott a gyerekeink agya a miénkhez képest: nem is egy területen és nem is keveset. Csak az elvárások nem változtak. 
Bolondok napja: Tavaszi tréfák, amikkel a gyerekeket is megnevettetheted

Bolondok napja: Tavaszi tréfák, amikkel a gyerekeket is megnevettetheted

Április 1-je a tréfák és nevetés napja., Mi lehet jobb módja annak, hogy a gyerekeket is bevonjuk, mint egy kis családi móka?
Űrhajózás világnapja: Ti melyik izgalmas programot valósítjátok meg?

Űrhajózás világnapja: Ti melyik izgalmas programot valósítjátok meg?

Az Űrhajózás Világnapját minden évben április 12-én ünneplik, mivel ezen a napon, 1961-ben Jurij Gagarin szovjet űrhajós elsőként repült a világűrbe a Vosztok-1 űrhajó fedélzetén. Ez a nap remek alkalom arra, hogy a gyerekekkel együtt felfedezzétek a világűr csodáit!
Ugrás az oldal tetejére