Jelenlegi hely

Színezzünk papírgalacsinokkal!

Idézzük fel, örökítsük meg a gyerekekkel az emlékeinket egy-egy esemény után. Kíváló alkalom unalmas hétvégékre az ünnepek, a téli szünet, a hó és egyéb élmények megidézése.

Mi most nem rajzoltunk, festettünk, hanem krepp papír "galacsinok" segítségével alkottunk szebbnél szebb képeket. Azontúl, hogy roppant mókás és vidám dolog, fejleszti a kreatívitást, a finommotorikát, türelmet, kézügyességet, fantáziát. Megmozgatja mindkét agyféltekét, így hozzájárul az intelligencia fejlesztéséhez.

Próbáljátok ki Ti is!

Hozzávalók:

  • minél több színű krepp papír
  • olló, ragasztó, ceruza

Először vázlatosan megtervezhetjük, megrajzolhatjuk a képet, amit szeretnénk majd "kiszínezni". A színes krepp papírokból kisebb-nagyobb "galacsinokat" gyűrünk és felragasztjuk. Az, hogy először csak a körvonalakat rakjuk ki és aztán fokozatosan töltjük be a teret vagy rögtön a belső részekbe tesszük a színes "papírgolyókat" azt mindenkire rábízzuk, kinek hogy könnyebb.

Ügyesebbeknek ajánlom, hogy amennyiben a rajz azt kívánja, sodorni is lehet a papírt - így tettünk pl. fentebb a hóember seprűjénél, vagy a nádas, a hullámok, a madarak megelevenítésénél is.

Könnyebb a kevésbé részletes, nem annyira aprólékos rajzokkal dolgozni....de a gyerekek maximalizmusa sokszor nem engedi, hogy "elnagyoljuk" a dolgokat....

Kisebbeknél, ha nehezen megy a sodrás, a "galacsin" készítés vagy attól tartunk, hogy nem tart ki a türelem a mű elkészűléséig - bár félretehető és bármikor folytatható - lehet tépett darabokkal is elkészíteni és kitölteni a rajzot. Szép, kreatív képek jönnek létre így is, legfeljebb kevésbé lesz a térhatású. Ez esetben nem is feltételnül kell krepp papír, hasznáhatunk bármilyen színes papírt is.

A móka és a szórakozás így is garantált, sőt a jótékony, fejlesztő hatásai sem kisebbek.

 

Jó munkát és kellemes időtöltést kívánok!

 - Veszprémimami - 

 

 

 

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére