Jelenlegi hely

Csokinyúl muffin

Pünkösd környékén már igazán időszerű elfogyasztani a húsvéti nyulakat (nem beszélve a Mikulásokról...). Még mindig van néhány, de már nagyon unjátok? Dobj össze egy tepsi csokinyúl muffint!

Hozzávalók kb. 24 kisebb darabhoz:

  • 12 dkg cukor
  • 2 tojás
  • 30 dkg liszt
  • 1 csomag sütőpor
  • 1-2 csomag vaníliás cukor
  • 1 kávéskanál őrölt fahéj
  • 2 evőkanál tejföl
  • 1 dl étolaj
  • 1 dl tej
  • kb. 150 gramm csokinyúl (vagy Mikulás, krampusz, bárányka, kiscsibe, tojás...)
  • egy csipet só

A sütőt melegítsük elő 180 fokosra. A tojásokat a cukorral robotgép segítségével verjük habosra (kb. 3 perc). A közelben tébláboló családtagoknak adjuk a kezébe a csokinyulakat egy zacskó és egy sodrófa kíséretében: épp lesz idejük apróra törni, mire a tészta elkészül.

A cukros tojáshoz több részletben adjuk hozzá a lisztet, a sütőport, a vaníliás cukrot, a fahéjat, az olajat, a tejet és a tejfölt. A tejfölös kanalat tegyük félre. Ha nagyon híg a massza, adjunk még hozzá lisztet, ha túl sűrű, kevés tejet.

Keverjük a masszához az összetört csokinyulat is, és adagoljuk a muffinformába a korábban félretett tejfölös kanál segítségével. Legfeljebb háromnegyedéig töltsük a formákat, mert jócskán megnő majd a muffin! 30-35 perc alatt megsül.

Jó étvágyat!

 

Szerző: Sz. Szabina, Zalaimami

 

 

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Ugrás az oldal tetejére