Jelenlegi hely

Babaúszás: nem mindegy, kit választasz!

Pető Anikóval, a Babyuszas.hu megálomdójával beszélgettem, hogy meg is tudjam, miben más náluk a babaúszás, mint máshol. Megtudtam azt is, mikor érdemes elkezdeni, meddig lehet járni, hányan vannak egy csoportban és egyáltalán kik is oktatnak náluk.

Mikor érdemes elkezdeni a babaúszást?

Sokan azt mondják hogy majd tavasszal vagy nyáron, nehogy megfázzon a kicsi. A babáknak 1 perc és száraz a fejecskéjük a hajszárítótól. Azt szoktam javasolni, hogy a téli időszakban hozzanak magukkal egy vékony sapkát és mikor kiszállnak a medencéből, becsavarják a törölközőbe a kis csomagot, húzzák a fejére a sapit.

Na jó! Télen egy kicsit macerás elindulni, de megéri. Nem kell a négy fal között ülni, szabadon mozoghat a baba és jó a társaság is. Élmény és kikapcsolódás babának is, meg a szülőknek is.

Higgyenek nekem, aki egész télen jár babaúszásra, azoknak nem lesz gond az immunrendszerükkel. Saját tapasztalat és sok visszajelzés alapján jelenthetem ki ezt a tényt!

Milyen idős korban kezdjük el, és meddig lehet járni?

Amikortól szeretnék és ameddig jól esik . 3-4 hónaposnál hamarabb semmiféleképpen nem ajánlom. Tudom, sokan türelmetlenek és izgatottak, de kell hogy erősödjön a baba.

Ha már betöltötte a 3-4 hónapot, attól kezdve bármikor el lehet kezdeni. Valaki 1-2 évesen érzi azt, hogy mostmár el szeretné hozni. Nyugodtan megteheti! Kicsit lassabban fogunk vele haladni, hiszen már a búvárreflex elmúlt, illetve ez a korosztály már jobban tudja hogy mit akar és bele akar szólni, de sok odafigyeléssel ők is kis ebihalakká válnak.

Hogy meddig lehet? Amíg a szülő és a gyermek szeretné. Mi egészen az úszásoktatásig visszük a gyerekeket.

Higiénikus? Nálunk igen!

A medencékbe mindig mi vagyunk az elsők és az egyetlenek. 12 órát jár a medence vízforgatója, tehát este 8-kor bezár a fürdő és mi reggel 8 óra után szoktunk kezdeni.

Melyik csoportba jelentkezzek? Hányan vannak egy csoportban?

Aki még nem töltötte be a 12 hónapot, egyértelműen az 1 év alatti csoportba. Aki már elmúlt 1 éves, azokkal szeretek előtte konzultálni. 2 éves korig általában az 1 év alatti csoportba kérem hogy jelentkezzenek, mert ott lassabban haladunk, hiszen a kicsiknek kell a nyugalom. Néhány alkalom alatt a szülő megtanulja az alapfogásokat es jöhetnek is a nagyobb csoportba.

A 2-5 éves korosztállyal pedig mindenkeppen szeretek előtte konzultálni. Velük sokkal kisebb csoportokban dolgozunk, mert velük már nem minden esetben van szülő a medencében! Szóval szülők, ha nem szeretnetek vízbe jönni a gyermekkel, az sem gond. Mindent megoldunk!

2 év alatti csoportokban 8 fővel dolgozunk, míg a 2 év feletti csoportokban 4-5 fővel.

Kik az oktatók?

A csapatban négyen vagyunk, melyből ketten: Pető Anikó és Szabó Reni csak babaúszással és úszásoktatással foglalkozunk, a másik két oktató pedig úszásoktatással, kondiúszással, utánpótlás edzéssel és versenyúszással foglalkozik. (6 éves kor felett és heti 1 oktatásnál több foglalkozást csak Vásárhelyen tudjuk megoldani.)

Hol találtok meg minket?

Helyszínek: Makó, Gyoparos, Szeged, Hódmezővásárhely, Szentes

További infókat itt találsz!

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Egy apró szó, ami megváltoztatja az életünket - Hála világnapja

Egy apró szó, ami megváltoztatja az életünket - Hála világnapja

Szeptember 21-én a világ a hála világnapját ünnepli. Első hallásra talán furcsán hangzik, hogy egy külön napot szánunk ennek az érzésnek, pedig ha jobban belegondolunk, kevés dolog van, ami ennyire képes átalakítani a mindennapjainkat.
Jót tenni jó – családi ötletek a Jótékonyság Világnapjára

Jót tenni jó – családi ötletek a Jótékonyság Világnapjára

Szeptember 5-én a világ minden táján a jótékonyságot ünneplik. Ez nem egy „nagy szavakból álló” ünnep, hanem inkább emlékeztető: mindannyian képesek vagyunk jobbá tenni valakinek a napját, néha egészen apró dolgokkal.
Támogatás a gyermekvállalás útvesztőjében

Támogatás a gyermekvállalás útvesztőjében

Sok pár életében elérkezik az a pillanat, amikor úgy érzik: készen állnak arra, hogy bővüljön a család, és gyermek érkezzen az életükbe.
A háziasszonyok dicsérete

A háziasszonyok dicsérete

Valójában mit jelent háziasszonynak lenni? Ha be tudnánk lesni az emberek fejébe, hogy valóban az őszinte véleményüket kapjuk meg, akkor valami ilyesmit találnánk: sütni-főzni, mosni-vasalni, takarítani, rendben tartani. Hát vágyhat ennél többre egy modern, öntudatos nő 2025-ben?
Ugrás az oldal tetejére