Jelenlegi hely

Beiskolázás 2019

Ovi vagy suli? Menjen vagy maradjon? Dátumokról és lehetőségekről - összeszedtük nektek, hogy mire figyeljetek az idei beiskolázáskor!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iskolaérett? Vagy nem...? A 2019-es beiskolázásról

Mindig fontos kérdés egy gyermek életében, ha elérte a 7. életévét, hogy elkezdje-e az iskolát vagy nem? Majdnem minden anya fejében ott motoszkál a kérdés: Vajon a gyermekem iskolaérett-e, jó lesz-e neki, ha már most beül az iskolapadba, vagy várjunk ezzel még egy évet?

Ha eldönteni nem is tudjuk helyettetek, egy kis segítséget nyújthatunk:

Azok a gyerekek, akik 2013. 09. 01. – 2013. 12. 31. között születtek, még nem tankötelesek, de akár 2019 szeptemberében, vagy maradhatnak még egy évet óvodában és a következő év, vagyis 2020 szeptemberében elkezdhetik az iskolát.
Az esetleges iskolakezdésről a járási szakértői bizottság dönt.

Azok a gyerekek, akik 2012. 09. 01. – 2013. 08. 31. között születtek már tankötelesek, ennek ellenére, aki valamilyen okból nem szeretné még megkezdeni az iskolát 2019 szeptemberében, annak lehetősége van még 1 évet az óvodában maradni az óvodavezető jóváhagyása mellett és csak 2020 szeptemberében beülni az iskolapadba.

Szinte ugyanez vonatkozik a 2011. 09. 01. – 2012. 08. 31. között születettekre, de ott az igénybe vehető +1 év óvodai nevelés már nem az óvodavezetőtől, hanem a járási szakértői bizottság döntésétől függ.

Azoknak a gyerekek viszont, akik 2010. 09. 01. – 2011. 08. 31. között születtek, már nincs választási lehetőségük az óvoda vagy az iskola között, nekik kötelező megkezdeni az általános iskolát 2019 szeptemberében.

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Húsvéti dekorációk otthonra – varrd meg maradék anyagokból!

Húsvéti dekorációk otthonra – varrd meg maradék anyagokból!

Húsvét közeledtével a boltok tele vannak dekorációkkal, de valljuk be: a saját kezűleg készített díszek sokkal hangulatosabbak. Ráadásul ez egy szuper kis kreatív program – akár egy nyugodt esti „énidő”, akár közös alkotás a gyerekekkel.
Tavaszi gardróbmentés - kezdő varróknak is

Tavaszi gardróbmentés - kezdő varróknak is

Ahogy beköszönt a tavasz, előkerülnek a könnyedebb ruhák – és sokszor ilyenkor vesszük észre, hogy némelyik darab már nem olyan izgalmas, mint tavaly. A jó hír az, hogy néhány apró varrási trükkel új életet adhatsz a kedvenceidnek, ráadásul olyan megoldásokkal, amiket egy kezdő is bátran megcsinál. Ha még nem tudsz varrógéppel dolgozni, érdemes elsajátítani: gyorsabb, szebb és magabiztosabb lesz tőle minden átalakítás.
Furcsa és különleges nőnapi szokások a nagyvilágban

Furcsa és különleges nőnapi szokások a nagyvilágban

Ahány ház, annyi szokás – tartja a mondás. Ez bizony igaz a NŐNAP esetében is. Érdekes különbségek vannak szerte szét a világban. Ha lehetne választanom, határozottan tudom melyiket szeretném ;-) Magyarországon régen a nénikék az utcán árulták a borostyánlevélel közrefogott hóvirág és ibolya csokrocskákat. 2005 óta a hóvirág védett növénynek számít, így kikerült a repertoárból. Ma a szál virág és/vagy a csoki lett a divat.  
10 tavaszindító családi bakancslista

10 tavaszindító családi bakancslista

Márciusban valami megmozdul bennünk. Több fény, enyhébb levegő, hosszabb délutánok – és hirtelen mindenki kimozdulna. A tavasz tökéletes alkalom arra, hogy családként is új ritmust találjatok. Nem kell nagy utazás, nem kell költséges program. Elég néhány tudatos, közösen megélt pillanat. Íme egy általános, bárhol megvalósítható tavaszi bakancslista, amelyből kedvetek szerint válogathattok.
Ugrás az oldal tetejére