Jelenlegi hely

Végre Szegeden is Gordon Szülői kommunikációs tréning: még lehet jelentkezni!

Április végén indul - hosszú idő után először - Gordon Szülői kommunikációs tréning, amire április 22-e, hétfőig még lehet jelentkezni! De nem marad le az sem, akinek esetleg nem felel meg ez az időpont. Folyamatosan indulnak majd csoportok az év során.

"A szülőket vádolják - de nem képzik" (Dr. Thomas Gordon)

A P.E.T. - Gordon Szülői eredményességi tréningről

"Vedd már fel végre azt a cipőt! Elegem van, hogy mindig miattad késünk el!"
"Hagyd abba! Ha még egyszer elfutsz/felállsz az asztalra/megütöd a testvéredet/..., akkor... "
"Most azonnal nekiállsz rendet rakni a szobádban!"
"Nooormális vagy?"
"Velem nem beszélhetsz így!"

Ismerős?

Valószínűleg igen. Aki nap mint nap csatározik a gyermekeivel, annak jó eséllyel gyakran hangzik el hasonló mondat a szájából.

Amikor már harmadik hete beteg(ek) a gyerek(ek), amikor napok vagy akár hetek-hónapok óta nem alszunk néhány óránál többet (és azt is több felvonásban), akkor nehéz ennél jobban reagálni a helyzetekre. De még ezekben az embert próbáló időszakokban is – különösen pedig akkor, amikor elvonulnak a viharfelhők és el tudunk gondolkodni azon, hogy miért mennek így a dolgok - sokan feltesszük magunknak a kérdést: lehetne ezt másképp is csinálni?

Nehéz, ha nincs előttünk követendő példa, és fogalmunk sincs, pontosan miben, hogyan kellene változtatnunk.

Feladhatja a leckét, hogy...

- Mit lehet tenni egy drámaian hisztizős, földön fetrengős bolti jelenet közben?

- Mit mondhatunk, tehetünk, ha a gyermekünk nagyon elkeseredett?

- Hogyan beszéljünk úgy a gyermekünkhöz, hogy megnyíljon nekünk?

- Hogyan érhetjük el, hogy a gyermekünk szót fogadjon nekünk?

- Hogyan érvényesíthetjük saját igényeinket a szülő-gyermek kapcsolatban, anélkül, hogy bűntudatot éreznénk emiatt?

- Meddig engedhetjük alkudozni a gyermeket, hol legyen a határ?

- Van-e más lehetőség, mint jutalmazni vagy büntetni?

- Hogy lehet úgy rendezni a konfliktusokat - szülő-gyerek vagy testvér-testvér között, hogy a vége ne az legyen, hogy egyikük vesztesnek, másikuk győztesnek érezze magát? El lehet érni, hogy mindenki győztesen kerüljön ki egy összetűzésből?

- Hogy lehet olyan gyermeket nevelni, aki figyelembe tudja venni mások érzéseit, igényeit, mégis képes érvényre juttatni saját szükségleteit, igényeit?

A Dr. Thomas Gordon, kaliforniai pszichológus által kidolgozott módszer a felsoroltak mindegyikére választ kínál. A Gordon Módszer olyan szemléletet és eszköztárat tanít gyakorló és leendő szülőknek, mely fontos kapcsolataik fenntartását és ápolását szolgálja. A tréningeken (melyből nemcsak szülői, de vezetői, tanári, női, ifjúsági, stb. is létezik) a résztvevők saját élményt adó gyakorlatokon keresztül ismerhetik meg, milyen módon kezelhetik a legkülönbözőbb nevelési helyzeteket. Úgy, hogy közben ne sérüljön a gyermekükkel való kapcsolatuk, ne ártsanak gyermeküknek, hanem fejlesszék és képessé tegyék őket, hogy konfliktusaikat, nehézségeiket önállóan is hatékonyan rendezni tudják.

Az első képen maga Thomas Gordon tréning közben. A másikon egy napjainkban lezajlott Gordon tréning résztvevői. Forrás: http://www.gordontraining.com

Mit érdemes tudni a tréningről?

24 órás programról van szó, mely általában 3-4-6 nap alatt valósul meg olyan napszakban, ill. napokon, hogy a dolgozó szülők részt tudjanak venni a képzésen (péntek délután, szombaton, ill. vasárnap).

A tréningen kevés a frontális rész (amikor a tréner kiáll és valamilyen ismeretet átad monológ formájában). Viszont annál gyakoribb a saját élményt nyújtó gyakorlat, a páros vagy kiscsoportos feladathelyzet, amikor saját tapasztalat révén ismernek meg valamilyen készséget, szemléletet.

A helyzetgyakorlatok mellett munkafüzetben is dolgozik a csoport. Munkafüzet minden résztvevő rendelkezésére áll a tréningen, a munkafüzet árát a tréning díja tartalmazza.

A csoport minimum 12, maximum 22 fős lehet.

A tréning ára: 35.000 Ft, egyes esetekben kedvezmény igénybe vehető.

Mit tudhatunk a trénerekről?

A szülői csoport általában páros vezetéssel történik, így lesz ez az áprilisban induló szülői tréning esetében is. A csoportot vezetik: Gyuriczáné Botka Emőke és Tódor Marina.

A trénerek bemutatkozása

Gyuriczáné Botka Emőke vagyok, mentálhigiénés tanár, a kora gyermekkori nevelés szakértője. Két felnőtt gyermek édesanyja, leendő nagymama.

A bölcsődei ellátás területén dolgozom módszertani tanácsadóként és a kisgyermeknevelőket felkészítő szakképzésben és BA képzésében óraadóként. Több mint húsz éve találkoztam először, két kisgyermek anyukájaként a Gordon Módszerrel. Azóta hiszem, hogy ezzel a módszerrel jobb szülők, nevelők lehetünk, és hogy a jó kommunikáció minden kapcsolatunkat pozitívan befolyásolja. A Gordonos szemlélet és eszközök végigkísérték eddigi életutamat. Bölcsődei szakemberként, tanárként és magánemberként is vallom, hogy a kiegyensúlyozott emberi kapcsolatok feltétlenül kölcsönös tiszteleten kell, hogy alapuljanak. Hiszem, hogy jobbá válik a világ, ha megtanulunk egymásra figyelni, meghallgatni egymást és hitelesen közvetíteni érzéseinket, szükségleteinket

Tódor Marina vagyok, pszichológus, kommunikációs tréner, kétszeres anyuka.

Pszichológus alapdiplomámat a Szegedi Tudományegyetemen szereztem 2007-ben. Azóta két területen specializálódtam, klinikai és mentálhigiéniai gyermek és ifjúsági szakpszichológus, valamint óvoda és iskola szakpszichológus oklevelet szereztem. Előbbi régi vágyam volt, az egyetem alatt nem tudtam másképp elképzelni magam, kizárólag terapeutaként. Utóbbi pedig kiválóan illeszkedett a szülési szabadság előtti munkámhoz, iskolapszichológusként dolgoztam 6,5 évig három szegedi szakközépiskolában.

2010 óta tartok Gordon kommunikációs tréningeket, főként tanári csoportokban szereztem tapasztalatot. Nagy szerelem a módszer, illetve maga a csoportvezetés is.

Minden szerepemben igyekszem kamatoztatni Dr. Thomas Gordon alapelveit, útmutatásait. Nemcsak szülőként, de barátként, társként, nőként és pszichológusként is.

2015. óta gyakorlom legfontosabb hivatásomat, az anyaságot, amiről soha nem gondoltam volna, hogy ennyire szép lehet, de legalább annyira kemény dió is. 2017-ben érkezett meg az idén már óvodát kezdő nagyfiam mellé a kislányom, aki 2019. novemberében tölti az 2. életévét.

Mikor és hol indul legközelebb szülői Gordon - kommunikációs tréning Szegeden?

2019. április 26-án, pénteken. További időpontok: április 27., szombat, május 3., péntek, május 4., szombat. Pénteki napokon 16.30-19.45, szombati napokon 9.00-17.00.

Helyszíne: Szeged, Agyagos utcai Bölcsőde, Agyagos utca 40.

Résztvevő párok számára 5.000 Ft/fő kedvezményt biztosítunk.

Hogy lehet jelentkezni rá?

Legegyszerűbben online, a következő linken keresztül: https://docs.google.com/forms/d/12OAkZnk71_rmWLqujKO974tHR-mzUE_7Vzf4tho_gOo/edit?usp=drive_web

Vagy a trénereknél, e-mail címük:

Mikor lesz a következő tréning?

Az induló tréningekről legegyszerűbben a https://www.gordontrening.hu oldalon lehet tájékozódni. Itt nemcsak a szegedi, hanem az ország bármely pontján induló tréningek is megtalálhatók.

Szülői csoportok folyamatosan indulnak az év során,- az érdeklődők, jelentkezők létszámának függvényében. Tájékoztatást e-mailben a trénerektől is lehet kérni.

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Ne vágj füvet májusban, adj teret a beporzóknak!

Ne vágj füvet májusban, adj teret a beporzóknak!

Na ez igazán tetszeni fog a családnak, akárki is vágja a füvet nálatok! A Vágatlan május elnevezésű, még 2019-ben Angliából indult nemzetközi kezdeményezés célja, hogy felhívja a beporzóbarát kertek jelentőségére a figyelmet.
Az Édesanya teremtése

Az Édesanya teremtése

Azt tudjuk, hogy 6 pár keze és 3 pár szeme van, gyógyítani is tud, de ki teremtette a könnycseppet?
Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy… tudom, hogy ebben a hónapban még nem hívtalak, de még csak elseje van. Nem azért akarom letenni, mert már legszívesebben a temetőben tudnálak.
A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

Május első vasárnapja Anyák napja mellett a nevetés világnapja is. Egy szívből jövő nevetés jót tesz az egész testnek és léleknek. Nem csupán a stresszt csökkenti vagy az immunrendszert erősíti, hanem segít megelőzni a depressziót és javítja az önértékelést is.
Ugrás az oldal tetejére