Jelenlegi hely

Nyáron sem lankadhat a figyelmünk - a gázkazán egész éves gondozása

Végre itt a nyár! A hőmérők tartósan 30 fok felett mérnek a szabadban és sokan otthonukban is megtapasztalják a hőséget. Kinek jut ilyenkor eszébe a gázkazánnal foglalkozni? Mindenkinek! Legalábbis mindenkinek kéne, akinek fontos, hogy a baj ne üssön be váratlanul, a legrosszabb időben.

A nagy meleget sokan nehezen viselik. A háztartási készülékek sem kivételek ez alól, ráadásul megváltozott üzemben dolgoznak ilyenkor. Egész nap megy a légkondi, több vizet használunk el, azonban vélhetően kevesebbet üzemel a tűzhely és a sütő. Minden más ilyenkor nyáron, a figyelmünk azonban egy pillanatra sem lankadhat, hiszen háztartási eszközeinket is megviselheti a hőség. Akár a meleg hőmérséklet, akár a megváltozott használati szokások miatt, de kiemelt figyelmet kell fordítanunk még a legnagyobb melegben is készülékeinkre. Akkor is, ha egyébként nem jutna eszünkbe ilyenkor a gázkazánunk.

Aki gázkazánt használ, az tudja, mennyire fontos a lakás rendszeres szellőztetése. Részben a készülék optimális működése indokolja ezt, részben pedig a szén-monoxid mérgezés elkerülése. Nyáron persze kevesebbet hallunk eféle tragédiákról, mégis óvatosnak kell lennünk ilyenkor is.

A szellőztetés ráadásul azért is fontos ilyenkor, hiszen a kéményünk jóval alacsonyabb hőfokú, mint a külső hőmérséklet, aminek köszönhetően könnyen előfordulhat az égéstermék visszafelé áramlása. Végső esetben megtörténhet, hogy a kazán ennek köszönhetően bemondja az unalmast, és leáll.

Ugyan nyáron kevésbé esünk kétségbe, ha ilyen probléma történne, ráadásul ma már online is könnyedén vásárolhatunk kazánt (pl. a webkazan.hu oldalon), illetve könnyebben juthatunk szakemberhez is, de senki nem szeretne hosszabb távon melegvíz nélkül maradni.

Hiába vagyunk el könnyebben a nyári melegben hideg vízzel is, és persze örülünk, hogy a szerelő is ráér… Mégsem érdemes megvárni a bajt.

A rendszeres időközönkénti szellőztetés mellett érdemes a gyanús jelekre is felfigyelni. Nyár végén akár szakértő segítségével, akár magunknak érdemes átnézni a rendszert, hogy meg tudjuk előzni a bajt időben.

Ebben az időszakban ráadásul kedvezőbb áron is juthatunk szakértői segítséghez - érdemes élni vele.

A nyár más szempontból is kiemelt időszak: sokan újítják fel otthonukat, aminek gyakran része a nyílászárók cseréje is. Ilyen jelentős változásoknál különösen fontos a figyelem, hiszen a mai modern műanyag ablakok jóval megbízhatóbban szigetelnek elöregedett társaiknál. Örülhetünk az új ablakunknak, de fontos, hogy változtassunk szellőztetési szokásainkon is, ezzel biztosítva saját magunk és a kazánunk épségét.

Egyszóval tehát, hiába van nyár, szem előtt kell tartanunk: a gázkazán nem játék.

Szponzorált tartalom

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére