Jelenlegi hely

Amitől minden szülő retteg! (Videó) Hogyan állítsuk meg az iskolai szekálást?

Mit tehetsz, ha terrorizálják a gyerekedet az iskolában? Megfélemlítés, zaklatás, szekálás - sajnos gyakorta előfordul, ma már szakszó is van rá: bullying. Mit tehetsz ellene? Arra tanítod a gyereket, hogy álljon ki magáért, és azonnal üssön vissza, ha kell? Vagy azt mondod, az erőszak nem vezet sehova, be kell vonni az iskolát? Esetleg megkeresed a terrorizáló gyerek szüleit? Netán közvetlenül a terrorizáló gyereket, és elbeszélgetsz vele védelmező anya- vagy apatigrisként? Ez a zseniális videó egy sokkal jobb eszközt ad, és közvetlenül a gyerek kezébe!

Hogyan állítsuk meg az iskolai szekálást? 

"A szociológusok évtizedek óta tanulmányozzák a szekálást, csak nem szekálásnak hívták, hanem domináns viselkedésnek. Amikor megpróbálnak felülkerekedni másokon. Pont úgy mint az állatvilágban.

Ez az alfahím mentalitás, ez történik az iskolában is. Amikor a domináns viselkedés azt jelenti, hogy az emberek mások fölé akarnak kerekedni. Az segít megértenünk, hogy mit tegyünk a szekálással, ha megértjük, mi is az. 

Valamennyi szakértő egyetért egy dologban: a szekálás az erőegyensúly felborulása. Amikor valaki hatalmat gyakorol feletted. A céljuk, hogy alulmaradj. Mert ők akarnak győzni.

Ha haraggal válaszolsz, azt a szekáló imádja. Tehát minél idegesebb vagy, minél dühösebb vagy, ők annál jobban szórakoznak..."

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Kényes fotó került ki rólad a netre? Tehetsz ellene!

Kényes fotó került ki rólad a netre? Tehetsz ellene!

Egy pillanatnyi meggondolatlanság miatt akár a jövőd is tönkremehet. Tippek és tanácsok, mit kell és érdemes ilyenkor tenni.
Mindennapi maszkjaink – 17 gondolat az álarcokról

Mindennapi maszkjaink – 17 gondolat az álarcokról

„Nincs olyan álarc, amelyik félre ne csúszna néha.” – Idézetek a láthatatlan maszkjainkról.
Répa, szén, lyukas lábas… hóemberépítésre fel!

Répa, szén, lyukas lábas… hóemberépítésre fel!

Gondoltad volna, hogy a z éjszaka sötétjében is mosolygó, házainkat őrző hóembereknek saját ünnepük van? Ha nem, akkor ideje előkeresni a garázsba utolsó alkalommal elrejtett alkatrészeit, közeledik január 18-a, a hóemberek világnapja!
Ha elmúlik karácsony... avagy a szaloncukrok utóélete

Ha elmúlik karácsony... avagy a szaloncukrok utóélete

... már ha van nekik ;-) Nem tudom, ti hogy vagytok vele, évekkel ezelőttig azt gondoltam, hogy nincs az mennyiségű szaloncukor, ami nem fogy el decemberben. Általában a Mikulás nap táján vett első zacskók pár nap alatt elfogytak, a fára (vagy inkább csak alá) szánt szaloncukrokat el kellett dugni, hogy megérjék a fadíszítést. Mára változtak az étkezési szokásaink - kevesebb szaloncukrot veszek - és marad az ünnepek után is. Na, attól nem félek, hogy lejár a szavatosságuk, de elgondolkodtam azon, hogy milyen változatos módon lehet még őket felhasználni.
Ugrás az oldal tetejére