Jelenlegi hely

Már lehet igényelni a havi 40 ezer forint bölcsődei támogatást! Segítünk, hol és mi kell hozzá

Megjelent a napokban, hogy a Magyar Államkincstár vissza nem térítendő támogatást nyújt maximum havi 40.000 forintig a kisgyermeket nevelő szülők munkaerőpiaci visszatérésének támogatása céljából. Segítünk, hogy egy kicsit jobban átlássátok a dolgot és, hogy ki az aki jogosult rá, illetve hol tudjátok igényelni.

Kik igényelhetik a havi bölcsődei támogatást

A támogatásban az a szülő részesülhet, aki 20 hetesnél idősebb gyermeket nevel, olyan településen vagy kerületben él, ahol nincs bölcsődei ellátás vagy az igénylők száma meghaladja a rendelkezésre álló férőhelyeket, emellett rendelkezik bankszámlával és Ügyfélkapu-hozzáféréssel.

A támogatás célja a kisgyermeket nevelő szülők munkaerőpiaci visszatérésének ösztönzése, emiatt a támogatásban nem részesülhetnek azon szülők, akik a támogatási kérelem beadásakor már aktív munkaerőpiaci státusszal rendelkeznek (tehát aktívan dolgoznak).

Mekkora összeget lehet igényelni

A Kincstár legfeljebb havi 40 ezer forint összeghatárig nyújt támogatást a munkahelyi, illetve családi bölcsődékben elhelyezett kisgyermekek személyi térítési díjára vonatkozóan. Amennyiben a gyermek elhelyezéséért fizetett díj kevesebb, mint 40 ezer forint, akkor a támogatás összege a bölcsődei havidíjösszegével megegyező lesz, amennyiben pedig meghaladja a 40 ezer forintot, akkor a különbözetet a szülőknek szükséges fedezniük, arra a Kincstár nem nyújt támogatást.

A támogatás utófinanszírozott jellegű, ami azt jelenti, hogy a szülőnek a térítési díjat ki kell fizetnie, és a kifizetett térítési díjról szóló számla alapján nyújt támogatást a Kincstár.

Mikortól lehet beadni

A támogatási kérelmet 2019. augusztus 9-től a benyújtás felfüggesztéséig, de legkésőbb 2021. december 31-ig lehet benyújtani. És a támogatásban a szülő a gyermeke óvodai nevelésének megkezdéséig támogatható!

A támogatási kérelem benyújtásának előfeltétele, hogy a támogatást igénylő szülő rendelkezzen:

a) ügyfélkapu regisztrációval (a támogatási kérelem benyújtása és az ügyintézés céljából);

b) bankszámlával (a támogatás folyósítása céljából).

Bővebb tájékoztatás

E-mailben a ginop@allamkincstar.gov.hu címen érdeklődhetek.

Telefonos ügyfélszolgálat: +36-1-452-2903
A telefonos ügyfélszolgálat elérhetősége: hétfő- csütörtök: 8.00 -16:30, péntek: 8:00-14.00.

Hol lehet beadni?

A támogatási kérelem kizárólag elektronikus úton, a Kincstár által biztosított elektronikus űrlapon, ügyfélkapun keresztül központi azonosítással (KAÜ) nyújtható be.

Online igénylő rendszer bölcsődei támogatáshoz (A sárga „gombra” kell kattintani, persze kell ügyfélkapu.)

- Kecskemétimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?
Ugrás az oldal tetejére