Jelenlegi hely

Novák Katalin: 230 ezerrel több gyermek étkezhet ingyen

Szeptembertől napi háromszori ingyenes étkezést biztosítanak a bölcsődés és óvodás gyermekeknek!

Jelentősen, 230 ezerrel nő azon bölcsődés és óvodás gyermekek száma, akik szeptembertől ingyenesen kapnak napi háromszori étkezést - mondta Novák Katalin, az Emberi Erőforrások Minisztériuma család- és ifjúságügyért felelős államtitkára az M1 aktuális csatorna műsorában szombaton.

Az államtitkár óriási emelkedésnek nevezte a változást, jelezve, hogy azoknak is térítésmentesen jár majd az étkezés, akik eddig féláron jutottak hozzá.

Megerősítette, hogy az érintettek körébe tartoznak a nagycsaládosok, a beteg vagy fogyatékkal élő gyermekek és testvéreik, valamint azon családok is, ahol a jövedelem nem haladja meg az egy főre eső havi nettó 90 ezer forintot.

Novák Katalin tájékoztatása szerint a kormány "nem turkál az emberek zsebében", önbevallásos alapon kell nyilatkozatot tenni a jogosultságról.

Szólt arról is, hogy a szeptemberi kezdés miatt az idei évre 3,5 milliárd forint többletforrást állít be a kormány a költségvetésbe.

Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön jelentette be, hogy szeptembertől napi háromszori ingyenes étkezést biztosítanak a bölcsődés és óvodás gyermekeknek. Elmondta, hogy csak a leggazdagabb szülőknek kell térítési díjat fizetniük, az ingyenes étkezés pedig 320 ezer gyermeket érint majd. A várható költség évente 12-13 milliárd forint lesz - mondta.

 

Forrás: MTI

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

7 autóipari újítás, amit nőknek köszönhetünk

7 autóipari újítás, amit nőknek köszönhetünk

Mintegy 100 évvel ezelőtt az autóvezetés vált a női egyenjogúság egyik jelképévé, mivel az autók nyújtotta mobilitás újfajta függetlenséget is nyújtott a nők számára.
Élet a térerőn túl – Tippek a digitális detoxhoz

Élet a térerőn túl – Tippek a digitális detoxhoz

Chatelünk, görgetünk, híreket böngészünk, filmet nézünk, ügyet intézünk… Mit tegyünk, ha túlságosan beszippant az online tér? Van valami megoldás, hogy ne az algoritmus diktáljon? Nem a teljes detox a cél, hanem egy egyensúly elérése a virtuális és a valós világ között. Ehhez adunk ötleteket.
Tudtad, hogy az alvás világnapját is ünneplik?

Tudtad, hogy az alvás világnapját is ünneplik?

Az alvás világnapját hagyományosan március második teljes hetének péntekén ünneplik. 2025-ben ez a nap március 14-re esik. Ezen a napon világszerte szakemberek és szervezetek hívják fel a figyelmet az alvás fontosságára és az alváshiány egészségügyi következményeire.
Jegesmedvék világnapja

Jegesmedvék világnapja

A természetvédők nemzetközi kalendáriumába 2011 óta piros betűs ünnep a Jegesmedvék Nemzetközi napja (International Polar Bear Day). De miért is kell aggódnunk a jegesmedvék miatt, igaz-e hogy 2100-ra eltűnhetnek?
Ugrás az oldal tetejére