Jelenlegi hely

Mozdulj ki a komfortzónádból! Az önszabotázs kiiktatása

Sokszor előfordul, hogy a napi rutinok aláássák a tudatosságunk, elnyelik a figyelmünk és az energiáink legjavát...

Voltál már úgy, hogy pontosan tudtad, mit kéne tenned:

- életmódot/ munkahelyet/ lakhelyet vagy éppen társat váltani,
- konfliktusokat rendezni,
- többet pihenni, vagy éppen többet tenni valamiért,
- és főleg több időt nyerni valahogy?

Gyakran hallom a

Tudom, hogy mit kéne tennem, de fáradt vagyok, nincs időm, hulla vagyok, nem fér bele az életembe, nincs itt az ideje, majd ha ez lesz, az lesz… Kéne még valami, nincs meg a lendület!

válaszokat. Leginkább olyan válaszokat, amiket magunknak (lelkiismeretünknek) adunk önigazolásként, megnyugtatásul. „Ha akarnám, se tudnám megcsinálni!” hitben bátran hátradőlhetünk a komfortzónánk ismerős kényelmében, miközben vágyakozunk valami egészen más után!

Egy biztos: a történetnek nem kell itt megállnia, hogy megszokásainknak engedve megalkuvásban és frusztráltan tengődjünk tovább a mindennapi rutinjainkban. Annál is inkább, mert a sodródás előbb-utóbb benyújtja a számlát, s váratlan meglepetésekkel szolgálhat: betegségek, veszteségek, konfliktusok formájában, amikor már nem adnak felmentést a kifogásaink.

Előzzük meg, s vegyük kézbe MOST az életünk fonalát!

Induljunk el az összerendeződés, az energiáink összpontosítása és a céljaink komolyan vétele felé! Nem mondom, hogy könnyű, az is lehet, hogy jó nehéz az út, de az biztos, hogy a sajátunk!

A videóban támpontokat kapsz ahhoz, honnan ered az önszabotázs, mit kezdj a kifogásaiddal, és a változáshoz vezető út nehézségeivel!

A következő videóban pedig a motiváció megtartására fókuszálunk! Jövök a hírlevélben!

Jövő héten találkozunk:

Csilla


Jakab Csilla coach és meseterapeuta vagyok.

A Pantarhei-coaching megalapítójaként hiszek abban, hogy az egyedüli biztos pont az életben zajló szüntelen változásban csak önmaga lehet az ember. Az a belső erő, érték, esszencia, mely sokszor magunk számára is rejtve marad, vagy feledésbe merül… Tenni kell érte, hogy feltárjuk, megismerjük, összhangba kerüljünk belső értékeinkkel és kibontakoztassuk a világban. Hiszek az erőltetés nélküli, örömteli változás, fejlődés megélésében, s ebben támogatom a hozzám fordulókat is. Kedvenc témáim a nőiesség megélése; termékenység, mint anyává válás, és mint kibontakozás; a párkapcsolati fejlődés; értékalapú gyermeknevelés; tudatos életszervezés; életcél-küldetés megtalálása; betegségek üzenete; önfejlesztés; önismeret.

Bátran elküldheted nekem a kérdéseid, tapasztalataid. Kíváncsian várom, hogy szuperálnak nálad a vitalitástippek, illetve örülök, ha megírod nekem a saját bevált praktikáid!
Tegyünk együtt önmagunkért és jövőnkért!
Tarts velem közösségi oldalamon is! 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Gyors vacsora vagy ebéd? Természetesen szezonális alapanyagokból!

Gyors vacsora vagy ebéd? Természetesen szezonális alapanyagokból!

Az idő mindig kevés, de 20 percet szánhatunk az egészséges, frissen készült ételre! Saláta, lepény, leves és egy desszert is jutott a végére ajánlónknak.
Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Ugrás az oldal tetejére