kép forrása: canva
Egy ideális játék megfelel a gyermek életkorának, érdeklődésének és képességeinek. A választásnál továbbá figyelembe kell venni a gyermek biztonságát is, és kerülni kell a túl apró, éles vagy veszélyes alkatrészeket tartalmazó játékokat. A következőkben bemutatjuk, hogy milyen játékokat ajánlunk az egyes korosztályoknak.
Baba kor (0-1 év)
A babák a legjobban a színes, puha, zajkeltő és mozgó játékokat szeretik. Ezek a játékok segítik a látásuk, hallásuk, tapintásuk és mozgásuk fejlődését. A babajátékok közül jó választás lehet a rágóka, a csörgő, a zenélő plüss állatok, a forgó vagy zenélő mobil, a babaszőnyeg vagy a babajátszó.
Kisded kor (1-3 év)
A kisdedek már képesek önállóan játszani, és sokat tanulnak a környezetükről. Fontos, hogy a játékok ebben az életkorban serkentsék a gyerekek fantáziáját, feljesszék a beszédüket és a szociális készségeiket. A kisdedeknek jó játékok lehetnek a formaillesztők, a kirakók, a színes építőkockák, a babák és babaházak, az állatos vagy mesefigurás puzzle, az autók és vonatok, vagy az interaktív tanuló játékok.
kép forrása: canva
Óvodás kor (3-6 év)
Az óvodások már nagyon kíváncsiak és kreatívak, szeretnek alkotni és felfedezni. Az ebben az életkorban ideális játékok már bonyolultabbak és változatosabbak, hogy fejlesszék a gyerekek logikai gondolkodását, memóriáját, kézügyességét és önbizalmát. Az óvodásoknak jó játékok lehetnek a rajzoló- és festőszettek, a gyurma és az agyag, a memóriajátékok, a társasjátékok, a bűvésztrükkök, vagy az elektronikus oktatójátékok.
Kisiskolás kor (6-10 év)
A kisiskolások már önállóan tudnak olvasni és írni, és sok új dolgot tanulnak az iskolában. A játékoknak ebben az életkorban támogatniuk kell a gyerekek tanulási motivációját, koncentrációját és problémamegoldó képességét. A kisiskolásoknak jó játékok lehetnek a könyvek és színezők, a rejtvények és fejtörők, a tudományos kísérletező szettek, az okosórák, vagy az online oktatóprogramok.
Szponzorált tartalom