Jelenlegi hely

Így válassz játékot az egyes korosztályoknak!

Mindenki tudja, hogy a játékok mennyire fontos szerepet játszanak a gyermek életében, azonban arra kevesebben gondolnak, hogy az egészséges fejlődéshez is elengedhetetlenek. Éppen ezért nem mindegy, hogy a gyermek mikor milyen játékokkal játszik.


kép forrása: canva

Egy ideális játék megfelel a gyermek életkorának, érdeklődésének és képességeinek. A választásnál továbbá figyelembe kell venni a gyermek biztonságát is, és kerülni kell a túl apró, éles vagy veszélyes alkatrészeket tartalmazó játékokat. A következőkben bemutatjuk, hogy milyen játékokat ajánlunk az egyes korosztályoknak.

Baba kor (0-1 év)

A babák a legjobban a színes, puha, zajkeltő és mozgó játékokat szeretik. Ezek a játékok segítik a látásuk, hallásuk, tapintásuk és mozgásuk fejlődését. A babajátékok közül jó választás lehet a rágóka, a csörgő, a zenélő plüss állatok, a forgó vagy zenélő mobil, a babaszőnyeg vagy a babajátszó.

Kisded kor (1-3 év)

A kisdedek már képesek önállóan játszani, és sokat tanulnak a környezetükről. Fontos, hogy a játékok ebben az életkorban serkentsék a gyerekek fantáziáját, feljesszék a beszédüket és a szociális készségeiket. A kisdedeknek jó játékok lehetnek a formaillesztők, a kirakók, a színes építőkockák, a babák és babaházak, az állatos vagy mesefigurás puzzle, az autók és vonatok, vagy az interaktív tanuló játékok.


kép forrása: canva

Óvodás kor (3-6 év)

Az óvodások már nagyon kíváncsiak és kreatívak, szeretnek alkotni és felfedezni. Az ebben az életkorban ideális játékok már bonyolultabbak és változatosabbak, hogy fejlesszék a gyerekek logikai gondolkodását, memóriáját, kézügyességét és önbizalmát. Az óvodásoknak jó játékok lehetnek a rajzoló- és festőszettek, a gyurma és az agyag, a memóriajátékok, a társasjátékok, a bűvésztrükkök, vagy az elektronikus oktatójátékok.

Kisiskolás kor (6-10 év)

A kisiskolások már önállóan tudnak olvasni és írni, és sok új dolgot tanulnak az iskolában. A játékoknak ebben az életkorban támogatniuk kell a gyerekek tanulási motivációját, koncentrációját és problémamegoldó képességét. A kisiskolásoknak jó játékok lehetnek a könyvek és színezők, a rejtvények és fejtörők, a tudományos kísérletező szettek, az okosórák, vagy az online oktatóprogramok.

Szponzorált tartalom

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Három trükk az olcsóbb és egészségesebb háztartásért

Három trükk az olcsóbb és egészségesebb háztartásért

A kerékben az a legjobb, hogy nem kell újra feltalálni. Talpraesett, élelmes háziasszonyok annyi mindent kísérleteztek már ki az elmúlt évszázadok alatt, hogy valójában nincs más dolgod, mint kiválogatni a Neked szimpatikusakat.
Infra lámpa: Hogyan lehet a gyógyulásban? – Útmutató szülőknek

Infra lámpa: Hogyan lehet segítségünkre a gyógyulásban? – Útmutató szülőknek

Az infravörös (infra) lámpa egyre népszerűbb otthoni gyógyászati ​​eszköz, amely természetes módon enyhíteni a fájdalmat és gyorsítani a gyógyulást. De hogyan működik pontosan, milyen betegségek esetén érdemes használni, és mire figyeljünk vásárláskor? Ebben a cikkben ezekre a kérdésekre próbálok választ adni.
Trendek, melyek formálták az életmódváltást – A fogyókúrás piac 10 éves története

Trendek, melyek formálták az életmódváltást – A fogyókúrás piac 10 éves története

Az elmúlt évtized fogyókúrás trendjei valóban izgalmas változásokat hoztak az egészségtudatos életmód terén. Az egyes évek kulcsszavai jól bemutatják, hogy a fókuszpontok hogyan változtak a fogyasztói igények és a tudományos eredmények hatására. A „tiszta étkezéstől” kezdve a mikrobiomot célzó diétákig minden trend valamilyen új perspektívát adott az életmódváltáshoz és fogyáshoz.
Tavaszi lomtalanítás – a léleknek is jót tesz

Tavaszi lomtalanítás – a léleknek is jót tesz

Ahogy a természet megújul tavasszal, úgy bennünk is megszületik a vágy a frissességre és a tisztaságra. A tavaszi lomtalanítás nemcsak a fizikai tér rendezéséről szól, hanem a belső harmónia megteremtéséről is. Amikor rendet teszünk a környezetünkben, azzal lehetőséget adunk arra, hogy a lelkünkben is könnyebbséget érezzünk. Nézzük meg, hogyan hozhat testi és lelki megújulást a rendrakás!
Ugrás az oldal tetejére