A Magyar Védőnők Egyesülete megalakulásának 20. évfordulója alkalmából, 2011-ben megalapította Év Védőnője díjat.
A védőnői munka nem látványos, hisz mindig egy-egy személyre, családra irányul. A beérkezett történetek, jelölések alapján szeretnék bemutatni azt az áldozatos munkát, amelyet a védőnők – sokszor nehéz körülmények között – végeznek a lakosság egészségének megőrzése érdekében.
Kérjük, segíts megtalálni a 2017. Év Védőnője díjra érdemes védőnőt!
A díjat összesen öt kategóriában hirdetik meg:
- egy kistelepülést,
- egy közepes méretű települést és
- egy nagyvárost
ellátó védőnőt kívánnak jutalmazni, valamint
- szavazhatsz védőnői tanácsadói közösségre is, amelyet szintén jutalmazni szeretnének.
- 2016-tól új kategóriát indítottak, a védőnők szakfelügyeletét ellátó vezető védőnők részére.
A védőnők számára a szakmai elismerés mellett az is igen fontos, hogy a családok elégedettek legyenek, érezzék, hogy a védőnők értük dolgoznak.
Mutassuk be együtt, mit tehet a védőnő a szürke hétköznapokban!
Határidő: 2017. április 30. (vasárnap)
Bírálat: 2017. május 25. (csütörtök)
A védőnők 97 éve nyújtanak segítséget a legfontosabb életszakaszokban: a gyermekvárás alatt, az újszülött fogadásakor, a családi élet kialakításánál, támogatják a családokat
a gyerekek óvodába, iskolába menetelénél. Jelen vannak mind az alap-, mind a szakellátásban.
- A területi védőnők a várandósok és gyereket nevelők körében, az iskolavédőnők az oktatási intézményekben végzik munkájukat.
- A kórházi védőnők jellemzően a szülészeteken, újszülött osztályokon dolgoznak, és a várandós, gyermekágyas anyák ellátásában, a szoptatás segítésében, az anya és újszülöttje hazabocsátásának előkészítésében, az egészségnevelésben vesznek részt.
- Az ÁNTSZ szervezetében működő Családvédelmi Szolgálat munkatársai védőnői képesítéssel rendelkező szakemberek. Feladatuk többek között az oktatási intézményen kívüli
- családtervezési ismeretek terjesztése, a nehéz helyzetben lévő várandós anyák segítése, támogatása, illetve a terhességmegszakítás előtti és utáni tanácsadás.
- A működést szakmai felügyeletet ellátó vezető védőnők segítik.
A szakmai bírálók mellett neves közéleti szereplőkből álló zsűri és a kismamák, vagyis a Ti szavazataitok alapján választják ki azt a három védőnőt, akiknek odaítélik az Év Védőnője díjat.