Jelenlegi hely

Anya-magzat kapcsolatanalízis Szegeden

A magzat szívritmusa mérhetően megemelkedik, ha az anya hangosan beszélni kezd hozzá - de akkor is, ha az anya csak gondol rá. Tudományos kutatások igazolják, hogy a magzat megérzi, hogy édesanyja várja-e őt, milyen érzésekkel gondol rá, mennyi stresszt él át: az anya és a baba együtt örül, fél vagy szenved.

Mi a kapcsolatanalízis?

A kapcsolatanalízis egy különleges módszer, amelynek segítségével a várandós anya megtanulhat kapcsolatba lépni és kommunikálni a kisbabájával már a méhen belül. Relaxált állapotban képessé válik üzeneteket küldeni a magzatnak képek, gondolatok formájában, és képes lesz a baba üzeneteit fogadni.

A kapcsolatanalízissel született babák lelki egészsége már a méhen belül megalapozódik, később védettebbek lesznek a pszichoszomatikus megbetegedésekkel szemben, kiegyensúlyozottabbak, érzelmileg fejlettebbek.

A kapcsolatanalízis során az anya lelki munkája nem maradhat ki a folyamatból. A problémák okainak feltárása és a mentális síkon történő beavatkozás csak együttesen hozhatnak eredményt.

Kinek ajánlott?

  • aki szeretné már méhen belül megalapozni bensőséges kapcsolatát születendő babájával, és jobban megérteni a baba jelzéseit,
  • aki szeretné megkönnyíteni a szülést és születést önmaga és a babája számára is,
  • aktuális stresszes élethelyzet, szülési félelmek esetén,
  • akinek korábbi terhessége vagy szülése során negatív tapasztalatai voltak (vetélés, nehéz szülés, koraszülés),
  • aki szeretné megelőzni a terhességi komplikációkat (fenyegető vetélés, koraszülés, méhlepény öregedése, méhszáj idő előtti nyílása, farfekvés stb.),
  • aki legkésőbb a várandósság ideje alatt letenné azokat a generációs mintákat és terheket, amelyeket nem szeretne továbbadni gyermekének,
  • mesterséges megtermékenyítés esetén és inszemináció előtt, vagy fizikai okok nélküli sikertelen teherbeesés, vetélés esetén is segítséget nyújt ez a módszer.

Bucsai-Juhász Anikó

klinikai szakpszichológus és kapcsolatanalitikus

 
Elérhetőségeim
0630/489-5243

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére