Jelenlegi hely

Nem az a kérdés, hogy rúzs vagy szájfény… a #Nemluxustáska kampánnyal Te is segíthetsz Szegeden!

Van otthon egy megunt és régen félre dobott női táskád?

SEGÍTSÜNK EGYÜTT NŐTÁRSAINKON!

A minap a híradóban lettem figyelmes egy kifejezésre „nem luxus táska”, egyből felkaptam a fejem és jobban odafigyelve rájöttem, hogy egy újabb nagyszerű kampányról van szó.

Karácsony előtti időszakban számos adományozási lehetőségünk nyílik, utána viszont nem csak alább hagy a kedv, de a lehetőségek is csökkennek, a szervezők ezt megragadva hozták létre a Nem luxus táska névre hallgató kampányt. Mely arra hivatott, hogy rászoruló, hajléktalanná vált nők meg tudják őrizni a nőiességüket ebben a helyzetükben is.

Számukra nem adatik meg, hogy a fürdőszoba polcról levéve ott van a kezükben egy sampon vagy tusfürdő, nem a márkák között válogatnak, nem az a kérdés, hogy rúzs vagy szájfény, az alapvető élelmiszerre sem telik sokszor nekik. Számunkra elképzelhetetlen érzés lenne, ha menstruációs napjainkon nem használhatnánk azokat a bizonyos "eszközöket", nekik bizony a legtöbbször ez luxus cikk és nélkülük kell átvészelni azokat a bizonyos napokat...

A kampány lényege az, hogy vegyél elő egy olyan női táskát, amit már nem használsz, és töltsd tele alapvető higiéniás szükséglethez szükséges dolgokkal. Pl: fogkefe, fogkrém, fésű, szappan, tusfürdő, intim betét, papírzsebkendő, nedves törlőkendő, zokni, bugyi, bugyi, bugyi, bugyi,…..stb.

Ezt juttasd el egy gyűjtőpontra, Ők eljuttatják a budapesti Miklós utcai Máltai Szeretetszolgálat intézményébe, ahol kiosztásra kerül.

A GYŰJTÉS JANUÁR 31-IG TART.

Kapjátok elő azokat a rég nem használt táskákat és töltsétek meg, nem luxus – hanem alapvető higiéniához szükséges eszközökkel, adjátok le a Csongi Fűtéstechnika Szaküzletében 6724 Szeged, Csongrádi sgt. 22. (nyitvatartási időben: 8.00-15.30), vagy küldjétek postán a honlapon megadott címre.

További információk:

www.nemluxustaska.hu

Dr. Regősné Oláh Zsanett, Szegedimami

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Tavaszi gardróbmentés - kezdő varróknak is

Tavaszi gardróbmentés - kezdő varróknak is

Ahogy beköszönt a tavasz, előkerülnek a könnyedebb ruhák – és sokszor ilyenkor vesszük észre, hogy némelyik darab már nem olyan izgalmas, mint tavaly. A jó hír az, hogy néhány apró varrási trükkel új életet adhatsz a kedvenceidnek, ráadásul olyan megoldásokkal, amiket egy kezdő is bátran megcsinál. Ha még nem tudsz varrógéppel dolgozni, érdemes elsajátítani: gyorsabb, szebb és magabiztosabb lesz tőle minden átalakítás.
Furcsa és különleges nőnapi szokások a nagyvilágban

Furcsa és különleges nőnapi szokások a nagyvilágban

Ahány ház, annyi szokás – tartja a mondás. Ez bizony igaz a NŐNAP esetében is. Érdekes különbségek vannak szerte szét a világban. Ha lehetne választanom, határozottan tudom melyiket szeretném ;-) Magyarországon régen a nénikék az utcán árulták a borostyánlevélel közrefogott hóvirág és ibolya csokrocskákat. 2005 óta a hóvirág védett növénynek számít, így kikerült a repertoárból. Ma a szál virág és/vagy a csoki lett a divat.  
10 tavaszindító családi bakancslista

10 tavaszindító családi bakancslista

Márciusban valami megmozdul bennünk. Több fény, enyhébb levegő, hosszabb délutánok – és hirtelen mindenki kimozdulna. A tavasz tökéletes alkalom arra, hogy családként is új ritmust találjatok. Nem kell nagy utazás, nem kell költséges program. Elég néhány tudatos, közösen megélt pillanat. Íme egy általános, bárhol megvalósítható tavaszi bakancslista, amelyből kedvetek szerint válogathattok.
Víz nélkül nincs jövő: 7+1 játékos ötlet a Víz Világnapjára gyerekekkel

Víz nélkül nincs jövő: 7+1 játékos ötlet a Víz Világnapjára gyerekekkel

Március 22. a Víz Világnapja, amelyet az ENSZ kezdeményezésére 1993 óta ünneplünk világszerte. A cél egyszerű, mégis óriási jelentőségű: felhívni a figyelmet arra, hogy a víz nem korlátlan erőforrás. Gyerekként a víz játék, pancsolás, esőcsizmás ugrálás a tócsában. Felnőttként felelősség is. A jó hír? A kettő összeérhet. Íme 7+1 játékos, mégis szemléletformáló ötlet, amelyet bárhol az országban megvalósíthattok.
Ugrás az oldal tetejére