Március 11-től 15-ig az ország négy városában – Budapesten, Debrecenben, Pécsett és Szegeden – rendezik az Agykutatás Hetét, ahol az érdeklődők bepillantást nyerhetnek az agykutatás különböző területeire.
Idén is számos ismeretterjesztő előadáson, kerekasztal beszélgetésen és látványos laborlátogatáson mutatják be kutatók és szakértők idegrendszerünk működését.
Korosztálytól, szakmai képzettségtől függetlenül minden érdeklődőt várnak!
Miről szól az Agykutatás Hete?
Az Agykutatás Hete egy globális kampány, melynek célja az agykutatás támogatása, valamint ennek a kutatási területnek a népszerűsítése közérthető nyelven a hétköznapi emberek körében. A programok során nem csak neurobiológiai megközelítéseket, hanem gyakorlati, a mindennapi élethez köthető, egyéni és társadalmi hatással bíró ismereteket is szerezhetnek a látogatók. Az országos rendezvénysorozaton az emberi agy működésébe nyerhetünk betekintést roppant változatos programok keretében.
Az emberi agy az orvostudomány egyik legizgalmasabb és sok szempontból még legkevésbé feltérképezett területe. Évről évre más-más agykutatással kapcsolatos érdekes témával, és a témának megfelelő programokkal készülnek a látogatók számára, amelynek keretében betekinthetünk a mindennapjaikba, sőt, még néhány laborba is ellátogathatnak az érdeklődők.
Ízelítő a témákból: Mit értenek a kutyák a beszédből?, Hazugságvizsgálat, Érzelmek a tanulás szolgálatában, A Judo és az ADHD kapcsolata, Ízek-illatok-gondolatok, Az érintés ereje
Programok minden korosztálynak
Mindezek mellett a szervezők készülnek különböző kiegészítő programelemekkel is.
Lesznek előadások, workshopok, laboratóriumi bemutatók, kísérletezők játszóháza, szabadulószoba. Hogy néz ki egy agykutatással foglalkozó labor? Mindegyik másként a kutatási területétől függetlenül. Ami azonban közös, hogy egytől-egyig tucatnyi izgalmas területet érintenek, amibe most személyesen is betekinthetnek az érdeklődők.
A több mint 20 éve hazánkban is meghonosodott rendezvény szervezésében olyan kiváló egyetemek és intézetek vesznek részt, mint az Eötvös Loránd Tudományegyetem, MTA Kísérleti Orvostudományi Kutatóintézet, MTA Természettudományi Kutatóintézet, Pécsi Tudományegyetem és annak Általános Orvostudományi Kara, Szegedi Biológiai Kutatóközpont, Debreceni Egyetem Orvostudományi Kara.
- Budapestimami -
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges