Jelenlegi hely

Korgó valóság: éhezés és élelmiszerpazarlás

A Néprajzi Múzeum Korgó valóság kiállításához november óta várja a látogatókat, egy új iskolásoknak szánt foglalkozás társult: Korgó valóság: Mi mindent jelenthet az éhezés – és mi köze az élelmiszerpazarláshoz? címmel. Interaktív előadások, foglalkozások keretében mutatja meg az éhezés és a pazarlás közötti összefüggéseket a diákoknak.

Mi történik az étellel, ami a kukában végzi? Hogyan lehet, hogy míg a nyugati világban gyakran a túlfogyasztás és élelmiszerpazarlás problémájával küzdünk, addig más országokban emberek éheznek? Mi mindent tehetünk azért, hogy kevesebb étel kerüljön a szemétbe, és hogyan lehetünk a változás részesei?

Korgó valóság c. kiállítás keretében a Nébih Maradék nélkül programja izgalmas sétáló előadásra hív, amelyben a diákok megismerhetik, hogy az éhezés és az élelmiszerpazarlás hogyan kapcsolódnak egymáshoz, és mit tehetünk azért, hogy mindannyian egy fenntarthatóbb világban éljünk.

 Az éhezés az emberi fejlődés, a városok és a társadalmi élet, a gazdaság, különösen a mezőgazdaság fejlődésének egyik mozgatórugója. Még manapság, a 21. században is naponta szembesülünk az éhezéssel, globálisan és lokálisan is, saját városunkban, utcánkban, szűkebb környezetünkben.

A magyarországi múzeumi gyakorlatban szokatlan témával foglalkozik a Néprajzi Múzeumban 2024. november 15. és 2025. február 13. között látható tárlat. A zágrábi Néprajzi Múzeum vendégkiállítása magyar gyűjteményi tárgyakkal és történetekkel kiegészülve az éhezés összetett problémájára fókuszál.

A Maradék nélkül interaktív előadásai során utánajárunk annak, hogyan válhat az élelmiszer valódi értékké. Interaktív foglalkozásaink alkalmával Te is megtudhatod, hogy mekkora változást érhetünk el, ha figyelmesebben vásárolunk, és tudatosan bánunk az étellel. Miért fontos, hogy ne pazaroljunk, és hogyan tehetünk a bolygóért is?

Tarts velünk és megtudod, hogyan segítheted elő a változást minden egyes étkezéseddel!

A programra iskolai csoportok jelentkezését várják.

Jegyvásárlás előtt részvételi szándékát jelezze az alábbi e-mail címen: muzeumpedagogia@neprajz.hu

Ajánlott korosztály: 4–6. osztály
Időtartam: 70 perc
Csoportlétszám: kb 30 fő

A programon való részvételhez belépőjegy és programjegy váltása is szükséges.

A belépőjegyekről további információ az alábbi linken.

ADL - Debrecenimami

Forrás

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére