Jelenlegi hely

FB csoportok működése

Szerintem mindenki számára ismerős, ha azt mondom, hogy a Facebook nemcsak a személyes kapcsolataink ápolására kiváló, hanem érdeklődési köreinknek megfelelő csoportokhoz is csatlakozhatunk. Ennek megfelelően ezen a közösségi felületén nem tudunk olyan hobbit, elfoglaltságot vagy területet találni, amelynek lelkes rajongói már ne szerveződtek volna közösséggé. Nincs ez másképp akkor sem, ha az ember kezdő vagy már gyakorlott anyukaként szeretne tapasztalatokat szerezni, babaholmikat csere-berélni, vagy beszélgetni az őt érdeklő kérdésekről.

Legyen szó bármilyen babás-mamás dologról, ezeknek a közösségeknek vannak olyan általános szabályaik, amelyeket érdemes mindig szem előtt tartani, ha valaki csoporttag szeretne lenni:

  • Az eladónak közölnie kell a termék árát, átvételi helyét, illetve célszerű egy tömör leírást adni a termék állapotáról.
  • Legtöbbször a ’foglalom’ vagy ’stop’ szavakkal jelezhetjük az eladónak, hogy szeretnénk megvenni a termékét.
  • A foglalási sorrendnek megfelelően juthatunk hozzá a termékhez, tehát, ha mi ötödikként foglaltuk az árut, akkor csak akkor lesz a miénk, ha az eladónak nem sikerült az első négy jelölttel nem sikerült megállapodnia
  • A foglalás után az eladó és a vevő privátban beszéli meg az adás-vétel időpontját. Ha valamelyikőjük hibájából nem jön létre az üzlet, akkor a termék újra eladóvá válhat.
  • A termékről saját képet célszerű feltenni, a vevők nem arra kíváncsiak, hogy a bútorbolt katalógusában miként mutat a bababútor, hanem arra, hogy tőled, az eladótól másfél év használat után milyen bababútort is fog kapni a pénzéért.

Fontos tudni, hogy az ezekben a csoportokban a már leendő anyukáknak is érdemes böngésznie, hiszen időről időre mindegyik csoportban hirdetnek várandósoknak hasznos dolgokat, mint például kismama felsőket, szoptatós hálóingeket, terhes párnákat, anyatejgyűjtő-zacskókat stb., tehát nem kell a gyerkőc születését megvárni, bátran csatlakozhattok az alábbi, Csongrád megyei csoportok valamelyikéhez.

Szerző: Szabó Ágnes

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Öngondoskodás szülőként télen: mi fér bele reálisan?

Öngondoskodás szülőként télen: mi fér bele reálisan?

Télen sok szülő érzi úgy, hogy az öngondoskodás egy szép, de elérhetetlen fogalom. Mintha ez is még egy feladat lenne a listán, amit jó lenne kipipálni – de valahogy sosem jut rá idő, energia vagy tér. Pedig gyakran nem arról van szó, hogy nem törődünk magunkkal, hanem arról, hogy kevesebből próbálunk ugyanannyit adni. Ha télen azt érzed, hogy fáradtabb vagy, türelmetlenebb, és nehezebb magadra figyelni, az nem kudarc. Ez az időszak eleve többet vesz ki belőlünk, mint máskor.
Amikor az év eleje inkább megtart, mint indít

Amikor az év eleje inkább megtart, mint indít

Az év eleje sokaknál nem friss lendülettel indul, hanem csendesebb, nehezebb érzésekkel. Az ünnepek elmúltak, a hétköznapok visszatértek, kint korán sötétedik, és mintha belül is lassabban mozdulna minden. Családként ez gyakran még erősebben érződik: újraindul az ovi, az iskola, a munka, miközben az energiaszintünk nem igazán tart lépést a naptárral. Ha ilyenkor azt érzed, hogy az év eleje inkább nyomasztó, mint lelkesítő – fontos kimondani: nem vagy egyedül, és nem veled van a baj.
Élményajándék tippek - felesleges tárgyak felhalmozása helyett

Élményajándék tippek - felesleges tárgyak felhalmozása helyett

Karácsonykor mindenki szeretne örömet szerezni – de egyre többen azt érezzük, hogy a rengeteg tárgy helyett valami maradandóbbra vágyunk. Valami olyanra, ami nem porosodik a polcon, közös élménnyé, emlékké válik.Összegyűjtöttük a legjobb élményajándék-ötleteket, melyeket gyerekeknek, pároknak, nagyszülőknek vagy akár barátoknak is adhatsz – és amelyek könnyedén elérhetők.
Sajtburger leves - A folyékony buresz, amiben a gyerek észre sem veszi a zöldséget!

Sajtburger leves - A folyékony buresz, amiben a gyerek észre sem veszi a zöldséget!

Ugye ismerősek azok a világvége-hangulatú pillanatok, amikor a hűtő előtt állsz, és azon gondolkodsz, mi a csudát főzz? Közben a család olyan válaszokkal támogat, mint „mindegy”, „nem tudom”... 
Ugrás az oldal tetejére